Lancer Evolution | Ktoś chce mu zaszkodzić?

Temat kolejnej generacji legendarnego Lancera Evolution powraca co jakiś czas. W końcu od debiutu Evo X minęło już ponad 6 lat, a do prezentacji następcy chyba jeszcze daleko...
Będzie nowy Lancer Evolution? Temat kolejnej generacji legendarnego Lancera Evolution powraca co jakiś czas. Temat kolejnej generacji legendarnego Lancera Evolution powraca co jakiś czas. W końcu od debiutu Evo X minęło już ponad 6 lat. W końcu od debiutu Evo X minęło już ponad 6 lat, a do prezentacji następcy chyba jeszcze daleko... Ostatnio w sieci pojawiły się informacje, że nowe Evo może bazować na płycie podłogowej Renault Megane, która będzie stanowiła również bazę całej nowej generacji Mitsubishi Lancer. Dodatkowo fani marki zaczęli przejmować się wieścią jednego z renomowanych amerykańskich magazynów - "Motor Trend", który opublikował wiadomość, jakoby do napędu Evolution miał służyć zaczerpnięty i nieco rozwinięty układ hybrydowy z modelu Outlander PHEV. Jeżeli tak by się stało, to Evolution XI byłoby oparte na trzycylindrowym silniku Diesla o pojemności 1100 cm3 i dwóch silnikach elektrycznych. Zapewne moc całego układu byłaby nieco większa niż 135 KM, którymi dysponuje hybrydowy Outlander. Umiejscowienie silników elektrycznych i baterii miałoby zapewnić Evo rozmieszczenie masy w stosunku 50:50. Prasowych doniesień nie potwierdza jednak samo Mitsubishi Motors Corporation. "Nie zostały podjęte jeszcze żadne decyzje co do następnej generacji Lancera Evolution" - tak brzmi oficjalne stanowisko producenta. Fani najbardziej rasowego modelu spod znaku trzech diamentów mogą mieć więc nadzieję, że następca Evo X będzie jednak napędzany normalnym benzynowym silnikiem, który pozwoli także homologować kolejną "evolucję" do rajdów. Jak będzie naprawdę, przekonamy się pewnie dopiero za kilka lat.
Lancer Evolution RS wraca nad WisłęLancer Evolution RS wraca nad Wisłę

Ostatnio w sieci pojawiły się informacje, że nowe Evo może bazować na płycie podłogowej Renault Megane, która będzie stanowiła również bazę całej nowej generacji Mitsubishi Lancer. Dodatkowo fani marki zaczęli przejmować się wieścią jednego z renomowanych amerykańskich magazynów - "Motor Trend", który opublikował wiadomość jakoby do napędu Evolution miał służyć zaczerpnięty i nieco rozwinięty układ hybrydowy z modelu Outlander PHEV.

Jeżeli tak by się stało, to Evolution XI byłoby oparte na trzycylindrowym silniku diesla o pojemności 1100 cm3 i dwóch silnikach elektrycznych. Zapewne moc całego układu byłaby nieco większa niż 135 KM, którymi dysponuje hybrydowy Outlander. Umiejscowienie silników elektrycznych i baterii miałoby zapewnić Evo rozmieszczenie masy w stosunku 50:50.

Sprawdź ceny Lancera Evolution w Polsce

Prasowych doniesień nie potwierdza jednak samo Mitsubishi Motors Corporation. "Nie zostały podjęte jeszcze żadne decyzje co do następnej generacji Lancera Evolution" - tak brzmi oficjalne stanowisko producenta. Fani najbardziej rasowego modelu spod znaku trzech diamentów mogą mieć więc nadzieję, że następca Evo X będzie jednak napędzany normalnym benzynowym silnikiem, który pozwoli także homologować kolejną "evolucję" do rajdów. Jak będzie naprawdę, przekonamy się pewnie dopiero za kilka lat.

Wybierz najlepszą generację Mitsubishi Lancera EvoWybierz najlepszą generację Lancera Evo

Więcej o: