BMW serii 2 Active Tourer | Przednionapędowy van

Na salonie samochodowym w Tokio 2013 BMW zaprezentowało model Concept Active Tourer. Teraz wypłynęły zdjęcia seryjnego, zupełnie niezamaskowanego modelu
BMW serii 2 Active Tourer Przednionapędowy van Na salonie samochodowym w Tokio 2013 BMW zaprezentowało model Concept Active Tourer. Teraz wypłynęły zdjęcia seryjnego, zupełnie nie zamaskowanego modelu Na salonie samochodowym w Tokio 2013 BMW zaprezentowało model Concept Active Tourer. Teraz wypłynęły zdjęcia seryjnego, zupełnie nie zamaskowanego modelu. Oficjalna premiera odbędzie się na salonie w Detroit w styczniu 2014 roku. Auto będzie nosiło nazwę BMW serii 2 Active Tourer. Wersja produkcyjna prezentuje się zdecydowanie mniej dynamiczniej od konceptu. Tylna partia nadwozia przypomina nieco Mercedesa klasy B, który będzie głównym konkurentem BMW. Obok zwykłej, pięcioosobowej wersji w późniejszym czasie oferowany będzie model XL z przedłużonym o 20 cm rozstawem osi. Seria 2 zbudowana jest na nowej platformie Mini. Również od tego modelu pochodzić będą turbodoładowane silniki. Active Tourer podobnie jak następca serii 1 otrzyma przedni napęd. Przewidziane na później wersje coupe i cabrio będą miały napędzaną tylną oś.
BMW Concept Active Tourer OutdoorBMW Concept Active Tourer Outdoor

Oficjalna premiera odbędzie się na salonie w Detroit w styczniu 2014 roku. Auto będzie nosiło nazwę BMW serii 2 Active Tourer. Wersja produkcyjna prezentuje się zdecydowanie mniej dynamiczniej od konceptu. Tylna partia nadwozia przypomina nieco Mercedesa klasy B, który będzie głównym konkurentem BMW.

Zobacz ile kosztuje używane BMW serii 1

Obok zwykłej, pięcioosobowej wersji w późniejszym czasie oferowany będzie model XL, z przedłużonym o 20 cm rozstawem osi. Seria 2 zbudowana jest na nowej platformie Mini. Również od tego modelu pochodzić będą turbodoładowane silniki. Active Tourer podobnie jak następca serii 1 otrzyma przedni napęd. Przewidziane na później wersje coupe i cabrio będą miały napędzaną tylną oś.

Monia i BMW Z4Monia i BMW Z4