Pierwsza kobieta szefową motoryzacyjnego giganta

Nowa karta w historii motoryzacji. Od stycznia 2014 roku władzę w jednym z największych koncernów motoryzacyjnych na świecie - General Motors - obejmie kobieta. Mary Barra będzie również pierwszą szefową w dużych firmach motoryzacyjnych.

Kobieta szefową General Motors Od stycznia 2014 roku władzę w General Motors obejmie Mary Barra Od stycznia 2014 roku władzę w General Motors obejmie kobieta. Mary Barra będzie pierwszą szefową w dużych firmach motoryzacyjnych Nowa karta w historii motoryzacji. Od stycznia 2014 roku władzę w jednym z największych koncernów motoryzacyjnych na świecie - General Motors - obejmie kobieta. Mary Barra będzie również pierwszą szefową w dużych firmach motoryzacyjnych. Padł kolejny męski bastion. Do tej pory szefami dużych firm motoryzacyjnych do tej pory byli wyłącznie mężczyźni. Mary Barra to pierwsza kobieta w historii przemysłu motoryzacyjnego, która zajmie tak ważne stanowisko, w tak znaczącej dla rynku firmie. General Motors to koncern do którego należą m.in. marki Opel, Chevrolet, Cadillac czy Buick. Firma miała w 2013 roku 152 miliardy dolarów obrotu i zatrudnia około 240 tysięcy pracowników. Mary Barra zastąpi dotychczasowego dyrektora generalnego Dana Akersona. 51-letnia amerykanka związana jest z GM od początku swojej kariery zawodowej. Trafiła tam w 1980 roku jeszcze jako studentka. Obecnie pełni rolę odpowiedzialnej za globalny rozwój produktów. Nazywana jest "kobietą, która ma benzynę we krwi". W swoim oświadczeniu po decyzji władz General Motors powiedziała: "To zaszczy kierować najlepszą grupą w branży i z pełną prędkością kontynuować nasz obecny sukces". General Motors to koncern, który samochody swoich marek oferuje na całym świecie. Na kontynencie europejskim dominuje Opel i Chevrolet. W Wielkiej Brytanii Opel oferowany jest jako Vauxhall. W Stanach poza Chevroletem z salonów należących do GM można wyjechać również Cadillaciem, GMC i Buickiem. W Australii popularny jest Holden, który bazuje na podzespołach samochodów GM. Azja to rejon działania np. dodatkowej spółki GM Korea.
Już w 2015 roku Chevrolet wycofa się z EuropyJuż w 2015 roku Chevrolet wycofa się z Europy

Padł kolejny męski bastion. Do tej pory szefami dużych firm motoryzacyjnych do tej pory byli wyłącznie mężczyźni. Mary Barra to pierwsza kobieta w historii przemysłu motoryzacyjnego, która zajmie tak ważne stanowisko, w tak znaczącej dla rynku firmie. General Motors to koncern do którego należą m.in. marki Opel, Chevrolet, Cadillac czy Buick. Firma miała w 2013 roku 152 miliardy dolarów obrotu i zatrudnia około 240 tysięcy pracowników.

Mary Barra zastąpi dotychczasowego dyrektora generalnego Dana Akersona. 51-letnia amerykanka związana jest z GM od początku swojej kariery zawodowej. Trafiła tam w 1980 roku jeszcze jako studentka. Obecnie pełni rolę odpowiedzialnej za globalny rozwój produktów. Nazywana jest "kobietą, która ma benzynę we krwi".

W swoim oświadczeniu po decyzji władz General Motors powiedziała:

"To zaszczy kierować najlepszą grupą w branży i z pełną prędkością kontynuować nasz obecny sukces".

General Motors to koncern, który samochody swoich marek oferuje na całym świecie. Na kontynencie europejskim dominuje Opel i Chevrolet. W Wielkiej Brytanii Opel oferowany jest jako Vauxhall. W Stanach poza Chevroletem z salonów należących do GM można wyjechać również Cadillaciem, GMC i Buickiem. W Australii popularny jest Holden, który bazuje na podzespołach samochodów GM. Azja to rejon działania np. dodatkowej spółki GM Korea.