Salon Detroit 2014 | Nowa Toyota Supra

Prototyp FT-HS Toyota pokazała w 2007 roku, ale wszystko wskazuje na to, że wersja produkcyjna po 7 latach ujrzy światło dzienne. Ma to się stać w Detroit
Nowa Toyota Supra Toyota może pokazać w Detroi produkcyjną wersję FT-HS (koncept modelu zaprezentowano 7 lat temu) Wszystko wskazuje na to, że podczas salonu samochodowego w Detroit Toyota pokaże produkcyjną wersję FT-HS, której koncept zaprezentowała w 2007 roku Najdalej już za miesiąc wszystko będzie jasne. Dziś jeszcze nie mamy wszystkich elementów układanki, ale mozolnie układane puzzle daje już ogólny zarys całości. Fakty są takie, że Toyota wraz z BMW pracują nad wspólnym samochodem sportowym średniej wielkości. Ma on posiadać napęd hybrydowy i tą stroną zajmują się inżynierowie japońskiej firmy. BMW opracuje lekką strukturę nadwozia i być może podwozie godne sportowego samochodu. Dziś już wiemy, że efekty współpracy w formie przedprodukcyjnej zobaczymy już podczas salonu samochodowego NAIAS w Detroit, który rozpocznie się 14 stycznia. Za sportowymi fotelami będzie pracował zespół napędowy o mocy ponad 400 KM. Pozwoli to konkurować Toyocie z nową hybrydową Hondą(Acurą) NSX. Niestety na konkrety trzeba jeszcze poczekać, Toyota odmawia póki co jakichkolwiek komentarzy na temat nowej Supry.

Najdalej już za miesiąc wszystko będzie jasne. Dziś jeszcze nie mamy wszystkich elementów układanki, ale mozolnie układane puzzle daje już ogólny zarys całości.

Fakty są takie, że Toyota wraz z BMW pracują nad wspólnym samochodem sportowym średniej wielkości. Ma on posiadać napęd hybrydowy i tą stroną zajmują się inżynierowie japońskiej firmy. BMW opracuje lekką strukturę nadwozia i być może podwozie godne sportowego samochodu. Dziś już wiemy, że efekty współpracy w formie przedprodukcyjnej zobaczymy już podczas salonu samochodowego NAIAS w Detroit, który rozpocznie się 14 stycznia.

Za sportowymi fotelami będzie pracował zespół napędowy o mocy ponad 400 KM. Pozwoli to konkurować Toyocie z nową hybrydową Hondą (Acurą) NSX. Niestety na konkrety trzeba jeszcze poczekać, Toyota odmawia póki co jakichkolwiek komentarzy na temat nowej Supry.

Za co kochamy japońską motoryzację Za co kochamy japońską motoryzację

Więcej o:
Komentarze (3)
Salon Detroit 2014 | Nowa Toyota Supra
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • addam44

  Oceniono 9 razy 7

  A ja tu wpisze to czego nie mozna pod"najlepiej sprzedajace sie auta sportowe w niemczech".
  Czy dla Moto.pl motoryzacja konczy sie na naszych zachodnich sasiadach?Moze publikowalibyscie co sie dobrze sprzedaje na innych rynkach w Europie?
  Bo inaczej faktycznie zajezdza to progermania...lub...ze wlasciciel portalu sobie tego nie zyczy.

 • sselrats

  Oceniono 2 razy 2

  A kiedy wroci Solara?

 • fragles102

  Oceniono 3 razy 1

  pisać do pachołków z agory to tak jak bić łbem o sciane hehe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX