Już w 2015 roku Chevrolet wycofa się z Europy

Koncern GM wycofuje markę Chevrolet z Europy. Powodem jest wymagający rynek europejski. Amerykanie zamierzają się skupić na rozwoju marek wyżej pozycjonowanych
Chevrolet wycofuje się z Europy Amerykanie zamierzają się skupić na rozwoju marek wyżej pozycjonowanych Koncern General Motors do końca 2015 r wycofa się ze sprzedaży nowych modeli Chevroleta w Europie. Amerykanie chcą skupić na rozwoju marek wyżej pozycjonowanych General Motors oświadczył, że do końca 2015 roku Chevrolet wycofa się ze sprzedaży nowych modeli samochodów w krajach Europy Zachodniej i Środkowo-Wschodniej. Aveo, Cruze czy Captiva znikną z oferty koncernu. GM podkreśla, że zachowane zostanie prawo do gwarancji na wszystkie zakupione do końca 2015 roku samochody, będzie też zapewniona pełna dostępność części zamiennych przez kolejnych 10 lat. W praktyce oznacza to wycofanie wszystkich modeli masowych, natomiast w ofercie mogą pozostać modele sportowe, jak Camaro i Corvette. Chevrolet nie zamierza wycofywać się z rynków wschodnich, czyli Rosji, czy Ukrainy. Nie jest tajemnicą, że Opel, europejski filar GM ma spore kłopoty. Marce groziło bankructwo, a obecna sytuacja nie należy do łatwych. Obecność w Europie pozycjonowanego niżej Chevroleta konkurencyjnego cenowo z pewnością nie ułatwiała niemieckiej firmie życia. Decyzja o wycofaniu marki Chevrolet z Europy ma pomóc koncernowi w uzdrowieniu Opla. Nie oznacza to jednak, że General Motors rezygnuje z dalszej ekspansji na rynku europejskim. Cadillac ma plany powrotu na Stary Kontynent. W ciągu najbliższych trzech lat ma nastąpić rozbudowa sieci dilerskiej i prezentacja nowych modeli.

Decyzja zapadła dziś w nocy czasu polskiego. General Motors oświadczył, że do końca 2015 roku Chevrolet wycofa się ze sprzedaży nowych, popularnych modeli samochodów w krajach Europy Zachodniej i Środkowo-Wschodniej. Oznacza to, że gama modeli takich jak Aveo, Cruze czy Captiva zniknie z ofert sprzedaży.

Gama popularnych modeli jak Aveo, Cruze czy Captiva zniknie z oferty sprzedaży

Sprawdź ceny używanych Chevroletów

Nie jest tajemnicą, że Opel, europejski filar GM ma spore kłopoty. Marce groziło bankructwo, a obecna sytuacja nie należy do łatwych. Obecność w Europie pozycjonowanego niżej Chevroleta konkurencyjnego cenowo z pewnością nie ułatwiała niemieckiej firmie życia. Decyzja o wycofaniu marki Chevrolet z Europy ma pomóc koncernowi w uzdrowieniu Opla.

Zapewniona będzie pełna dostępność części zamiennych przez kolejnych 10 lat

Nie oznacza to jednak, że General Motors rezygnuje z dalszej ekspansji na rynku europejskim. Cadillac ma plany powrotu na Stary Kontynent. W ciągu najbliższych trzech lat ma nastąpić rozbudowa sieci dilerskiej i prezentacja nowych modeli.

Sprawdź ceny nowych Chevroletów

Za kierownicą Chevroleta Camaro | WideoZa kierownicą Chevroleta Camaro | Wideo

Więcej o:
Komentarze (98)
Już w 2015 roku Chevrolet wycofa się z Europy
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • addam44

  Oceniono 70 razy 64

  Wielka wielka szkoda.
  W polskich warunkach Chevrolety sa w relacji cena-jakosc jednymi z najlepszych aut.
  Coz Dacia zaciera rece...........

 • goroncy

  Oceniono 97 razy 63

  Obawiam się, że nie rozumiem. Wydaje mi się, że Ople to droższe samochody niż Chevrolety. Opel ma innych klientów niż ludzie, którzy kupują Aveo czy Cruza. W jaki sposób wycofanie Aveo, Cruza i Captivy ma pomóc? Czy nie powstanie nisza, która zostanie wypełniona przez innych? Opel wydaje się być raczej nieodpowiednim kandydatem do zapełnienia tej luki. Wydaje mi się, że decyzja o wycofaniu tych samochodów ze sprzedaży nie była podyktowana tak prozaicznymi pobudkami jak opisuje to ten artykuł.

 • okoloko99

  Oceniono 54 razy 36

  Ale glupota.
  Opel sie nie sprzedaje nie "bo Chevrolet". Tylko dlatego, ze jest to toporny ciezki samochod, o ciasnym i przecudowanym wnetrzu".... A Cruze-ow ostatnio sporo na ulicach.

 • agoria100

  Oceniono 29 razy 19

  jesli mialbym wybierac chevy impala lub golfa wybralbym impala. nieinteresuje mnie miekka deska rozdzielcza tylkko V6,komfort jazdy i niska cena

 • kabareciar

  Oceniono 34 razy 18

  Po takiej informacji sprzedaż Chevroletów na pewno wzrośnie. A potem Polacy przerzucą się na droższe Ople, bo gardzą tanimi, bezmarkowymi markami. I tak przyczynią się do uratowania GM . Genialne.

 • dr.hayd

  Oceniono 17 razy 15

  Wielka szkoda, bo jeszcze kilka miesięcy temu mówiło się o produkcji Cruza w Polsce.
  Jak na polskie warunki to bardzo sensowny samochód. Octavia stała się bardzo droga, Cruz wpasowuje się w lukę po Octavi - czyli duży, porządny samochód, bez zbędnych fajerwerków i nowości, za nieduże pieniądze.
  Aveo to moim zdaniem jedna z najciekawszych propozycji w segmencie B, w tym segmencie liczy się cena, a za swoją cenę Aveo oferuje naprawdę sporo.

 • liczbynieklamia

  Oceniono 179 razy 15

  Z ich punktu widzenia to rozsądna decyzja. Zamiast wprowadzać kolejną generację Cruze'a czy Aveo nakleją znaczek Opla, podniosą dla niepoznaki cenę i Europa to kupi. Rynek europejski nie jest wymagający - w USA klienci turlaliby się ze śmiechu, gdyby ktoś próbował im wcisnąć podstawowe wersje europejskich aut, bo tam nikt nie kupiłby samochodu z tak słabym silnikiem, tak marnym wyposażeniem, za tak chore pieniądze. Europejczycy te braki muszą sobie kompensować, więc mówią z pogardą, że w Europie nikt nie kupiłby samochodu z tak twardymi plastikami. Ja jestem bardzo nieeuropejski, bo wolę V8, automat i skórę, niż R4, gałkę zmiany biegów i kierownicę z miękkiego plastiku.

 • americanmoto

  Oceniono 10 razy 6

  Wielka szkoda, świetne samochody w przystępnej cenie.
  A na dobrą sprawę USA to o wiele bardziej konkurencyjny rynek niż europejski a to dlatego, że są tam samochody z całego Świata.

 • americanmoto

  Oceniono 11 razy 5

  A ja miałem nadzieję, że SS będzie dostępny u nas, a tu takie coś :( Jak ktoś będzie chciał to oczywiście sprowadzenie z USA nie jest wielkim problemem.... Ale ogólnie wolałbym nawet te Chevrolety z Korei na ulicach niż lawiny Volkswagenów.

  www.youtube.com/watch?v=x7aJZn3cNBE

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX