W Subaru nadchodzą zmiany

W palecie Subaru szykują się w najbliższych latach spore zmiany. Coraz większa ilość koncpetów i kolejne przecieki informacji i zdjęć świadczą, że dotkną one kilka najważniejszych modeli
Nowe Subaru WRX | Pierwszy teaser Nowe Subaru WRX | Pierwszy teaser

Od dłuższego już czasu media i fani marki ekscytują się modelem WRX Concept, który zaprezentowano na salonie samochodowym w Nowym Jorku. Zapowiada on następce obecnego WRX. Niestety z opublikowanych zdjęć szpiegowskich i dwóch zdjęć z przecieku wynika, że nowy WRX nie wiele będzie miał wspólnego z charakterem konceptu. Jak dokładnie będzie wyglądał dowiem się już w przyszłym tygodniu, gdy zostanie on pokazany na salonie w Los Angeles. Dzisiaj możemy również zobaczyć komputerową symulację, przeprowadzoną na bazie dwóch zdjęć WRX-a, jak prawdopodobnie może wyglądać wersja STI.

fot. autofans.be

Subaru WRX ConceptDowiedź się więcej o nowym WRX i STI

Nowy silnik dla Subaru WRXNowy silnik w Subaru WRX

W ostatnich dniach pojawiły się również informacje o zmianach dotyczących kontrowersyjnego modelu Tribeca. Mimo tego, że pierwsza generacja była chyba jednym z najmniej udanych stylistycznie samochodów Subaru, w Stanach Zjednoczonych cieszyła się ona nawet sporym zainteresowaniem klientów, a wersja po facelitingu przeprowadzonym w 2008 roku nadal jest oferowana. Z informacji płynących od samego prezesa Subaru - Yasuyuki Yoshinaga wynika, że Tribeca zostanie zastąpiona nowym modelem, który również będzie mógł zabrać na pokład 7 osób, ale nie będzie bazował na koncepcji aut SUV. Można się więc spodziewać, że będzie on mocno zbliżony do modelu Exiga - luksusowego minivana dostępnego od lat wyłącznie na japońskim rynku.

Spotykam się z bardzo mocną potrzebą 7-osobowoego samochodu, którą kierują do nas dealerzy. Dlatego planujemy przedstawić taki model na rynek w USA. - powiedział Yasuyuki Yoshinaga

Zapowiedzią nowego rodzinnego vana może być koncepcyjne Subaru Levorg, które zostanie zaprezentowane już na rozpoczynających się w przyszłym tygodniu targach w Tokio. Czy zmiany w amerykańskiej i europejskiej gamie modelowej Subaru wyjdą marce na dobre? Przekonamy się zapewne już za kilkanaście miesięcy.

Sprawdź jakie Subaru możesz sobie kupić

fot. Subarufot. Subaru

Subaru LEVORGDowiedź się więcej o Subaru Levorg

Więcej o: