Toyota FJ Cruiser | Pożegnalna edycja

Podczas targów SEMA w Las Vegas Toyota oficjalnie żegna model FJ Cruiser, prezentując jego ostatnią wersję specjalną pod nazwą Trail Teams Ultimate Edition
Land Cruiser Prado Nadjeżdża nowy Land Cruiser Prado

Finalna edycja FJ Cruisera ma być jeszcze dzielniejsza w terenie za sprawą zawieszenia zmodyfikowanego przez Toyota Racing Development. Auto otrzymało też aluminiową osłonę podwozia i terenowe opony. Pożegnalna wersja występuje standardowo z napędem 4x4 oraz systemami: A-TRAC, VSC i Crawl Control (tylko z automatem).

Toyota FJ Cruiser nie jest oferowana w Europie. Samochód jest wytwarzany od 2006 roku. Jego produkcja zakończy się wraz z rokiem modelowym 2014, który jest już w sprzedaży. Finalna wersja SUV-a powstanie w liczbie 2,5 tys. egzemplarzy. Auta będą dostępne w amerykańskich salonach od lutego przyszłego roku.

Sprawdź oferty Toyoty FJ Cruiser w Polsce

Więcej o:
Komentarze (14)
Toyota FJ Cruiser | Pożegnalna edycja
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: RPWL

  Oceniono 25 razy 11

  Szkoda, że:
  1. Kończą produkcję tego ciekawego samochodu.
  2. Nie był oferowany w Europie.
  3. Nie ma wersji z sensownym dieslem, idealny byłby 1HD-FTV (4,2 l R6 turbo)

  Mam nadzieję, że będzie następca i będzie on pozbawionym wyżej wymienionych wad.

 • Gość: jou

  Oceniono 24 razy 10

  wogóle szkoda że europa to nie ameryka

 • Gość: Jedi

  Oceniono 6 razy 2

  Miałem go kupić ale jak kończą produkcję to nici z zakupu .

 • bartekgryko

  Oceniono 1 raz 1

  jak dla mnie się nie zestarzał, a teraz pod dyktatem eko terrorystów będzie robić kolejny model z mniejszym silnikiem który nie przejedzie już 400.000km, ale połowe tego, i znow trzeba będzie dymić i smrodzić by zrobić kolejny samochód... wszystko w imię iluzorycznej oszczędności 1,5l Pb

 • Gość: ABC Techniki

  Oceniono 11 razy -3

  Nie zaśmiecać Europy. Nie chcemy płacić z naszych podatków na utylizację "tego czegoś".

  „Toyota poinformowała, że wzywa 185 tys. samochodów do warsztatów z powodu wad w układzie kierowniczym. Chodzi przede wszystkim o modele Yarisa, ale także Verso-S.
  Firma w specjalnym komunikacie ogłosiła, że wykryła wadę w układzie wspomagania kierownicy. Wezwania do warsztatu mogą spodziewać się właściciele modeli Yaris wyprodukowanych między listopadem 2010 roku a marcem 2012 roku, a także właściciele modeli Verso-S, wyprodukowanych między sierpniem 2010 a sierpniem 2011 roku.
  W komunikacie podkreślono, że wada nie przyczyniła się do żadnego wypadku, ale może znacznie utrudnić kierowanie pojazdem.
  Najwięcej samochodów do kontroli jest w samej Japonii - 130 tys.
  To kolejna kontrola zarządzona przez japoński koncern. Miesiąc temu wezwano do warsztatów samochody z napędem hybrydowym, wtedy problemem były hamulce”.
  http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1025839.html

 • Gość: Wolny kraj

  Oceniono 13 razy -3

  To chyba za mało z tym opisem. Toyota idealnie nadaje się do muzeum techniki.

  "Na rynku amerykańskim szykuje się akcja serwisowa, która obejmie nieco ponad 800 000 samochodów marki Toyota (rok modelowy 2012/2013). Chodzi o takie modele jak np. Camry, Avalon oraz Venza."
  http://www.samar.pl/strefa-biznesu/usa---toyota-wzywa-do-serwisu

 • Gość: tomspeed

  Oceniono 22 razy -4

  No i dobrze bo była brzydka...

  http://wiadomoscidotrwam.blox.pl/html

 • Gość: vicky

  Oceniono 10 razy -4

  no cusz samochod nie dla idiotow (z dizlem lub bez)

 • Gość: Toyota Prawie jak samochód

  Oceniono 12 razy -8

  "Japoński koncern motoryzacyjny Toyota wzywa na kontrolę do swoich warsztatów na całym świecie 2,77 mln aut z powodu problemu z częścią układu kierowniczego oraz z pompą wodną. Akcja dotyczy m.in. modelu z napędem hybrydowym
  Z dokumentów przekazanych japońskiemu ministerstwu ds. transportu wynika, że dotychczas odnotowano kilkaset przypadków tych problemów technicznych. Nie doprowadziły one jednak do żadnego wypadku.
  Chodzi o 13 modeli aut, w tym samochodu z napędem hybrydowym Prius, a także modeli Corolla, Alphard oraz Crown wyprodukowanych między 2000 r. a 2011 r.
  1,51 mln aut, których może dotyczyć usterka, znajduje się w Japonii, 669 tys. w USA, a pozostałe w innych częściach świata. Niektóre auta mają dwie awarie, a inne jedną.
  W minionych latach japoński producent skontrolował ponad 10 mln aut. Odbiło się to negatywnie na prestiżu firmy, a sprzedaż aut spadła. Toyota straciła w ubiegłym roku pierwsze miejsce na świecie pod względem liczby sprzedawanych samochodów."
  http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/706186,951678-Toyota-wzywa-na-kontrole-2-7-mln-aut.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX