Kolorowe żarówki, za które nie stracisz dowodu

Na rynku gadżetów motoryzacyjnych pojawiły się nowe kolorowe żarówki, dostępne w czterech kolorach: niebieskim, zielonym, żółtym i fioletowym. Niby żadna nowość, ale te żarówki posiadają niezbędną homologację i zapewniają lepszą widoczność
Hamann Mercedes-Benz G65 AMG z wnętrzem TopCarEkolodzy go znienawidzą | Tuning po rosyjsku

Philips ColorVision to pierwsza seria kolorowych żarówek, spełniających wszystkie wymagania dotyczące oświetlenia samochodowego i posiadających homologację ECE R37 dopuszczającą do użytku drogowego w Europie. Dla potwierdzenia producent w każdym opakowaniu żarówek umieszcza certyfikat potwierdzający dopuszczenie ich do użytku, który można pokazać w przypadku kontroli drogowej.

Dzięki specjalnej powłoce optycznej żarówki ColorVision dają efekt kolorowego światła w reflektorze. Efekt ten został uzyskany poprzez odbicie światła w reflektorze samochodu. Po włączeniu, światła świecą na niebiesko, zielono, żółto lub fioletowo, w zależności od wybranej żarówki, ale strumień światła oświetlający drogę przed samochodem pozostaje biały.

Żarówki ColorVision osiągają najlepszy efekt kolorystyczny w reflektorach tradycyjnych (refleksyjnych). Nie są polecane do reflektorów soczewkowych (projekcyjnych). Nie są też tanie. Najpopularniejsze typy H4 i H7 kosztują odpowiednio ok. 159 zł i 199 zł (cena za komplet dwóch żarówek).

Żarówki Philips ColorVision

Żarówki Philips ColorVision Kolorowe żarówki | Wideo

Więcej o:
Komentarze (8)
Kolorowe żarówki, za które nie stracisz dowodu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: megane I ph II

  Oceniono 1 raz 1

  Posiadam żarówki W5W Osram Cool Blue Intense, które posiadają homologację na opakowaniu ECE R37 i sama żarówka ma nadruk na sobie homologacji E1 więc odszkodowani48 jesteś w błędzie. Sorry za odgrzany kotlet.

 • odszkodowani48

  Oceniono 15 razy 1

  Fajne, lecz Policjant przy kontroli drogowej nie będzie wysłuchiwał wyjaśnień, wlepi mandat lub skieruje sprawę do sądu. Dopiero w sądzie można udowodnić legalność żarówek. Homologacja dostępna w opakowaniu dla kontrolującego nie jest dowodem legalności. Policjant nie ma pewności że przedmiot z okazywanego poświadczenia homologacji znajduje się w lampie. Świeci na kolorowo, jest to wykroczenie więc mandacik albo sąd.

 • regoat

  Oceniono 10 razy 0

  fajne. kupuje

 • Łukasz Kruszyna

  Oceniono 4 razy -4

  Profesjonalne ledy sprzedają za nieduże pieniądze na stronie motoledy.pl. Mam na myśli żarówki do samochodu – wewnętrzne światło i zewnętrzne, jak też lampy robocze, które mogą ludzie, którzy robią na sprzęcie budowlanym, czy jeżdżą na off roadzie wykorzystać. Parę razy już tutaj zamawiałem i jestem pozytywnie zaskoczony. Za stosunkowo małe pieniądze można zaopatrzyć się w wydajny led dający komfortowe, białe światło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX