VW XL1 | Oszczędna rozrzutność

Volkswagen podał w końcu oficjalną cenę najoszczędniejszego samochodu na świecie. Żeby oszczędzać, najpierw trzeba sporo wydać
VW XL1 Oszczędna rozrzutność. Volkswagen podał w końcu oficjalną cenę najoszczędniejszego samochodu na świecie. Żeby oszczędzać, najpierw trzeba sporo wydać. Volkswagen podał w końcu oficjalną cenę najoszczędniejszego samochodu na świecie. Żeby oszczędzać, najpierw trzeba sporo wydać. Koncepcja samochodu jednolitrowego - mowa o średnim spalaniu, a nie o pojemności silnika - była rozwijana przez inżynierów Volkswagena przez niemal dwie dekady. Najpierw klienci pragnący oszczędzać dostali Lupo 3L, potem narodziła się cała rodzina BlueMotion. Najnowszy Golf VII niebieskiej serii zużywa średnio wg producenta 3,2 l/100 km. Ale najwyraźniej są ludzie, którym to nie wystarczy. Pragną czegoś o wiele bardziej oszczędnego, tak ekonomicznego, że cały świat będzie pod wrażeniem. Volkswagen przygotował taki samochód. Nazywa się XL1, a dzięki układowi hybrydowemu złożonemu z maleńkiego dwucylindrowego Diesla 0.8 (47 KM) i silnika elektrycznego (27 KM), niskiej wadze (795 kg) oraz niskiemu współczynnikowi oporu powietrza (Cw=0,189) średnie zużycie paliwa wynosi zaledwie 0,9 l/100 km. Ale żeby stać się jego posiadaczem trzeba być bogatym i pospieszyć się z zakupem. Ceny w Niemczech będą zaczynać się od bagatela 110 000 euro. Tak wysoka cena wcale nie oznacza, że XL1 będą zalegać w salonach sprzedaży. Volkswagen ze względu na bardzo wysokie koszty produkcji zbuduje tylko 200 sztuk swojego najoszczędniejszego modelu.

Koncepcja samochodu jednolitrowego - mowa o średnim spalaniu, a nie o pojemności silnika - była rozwijana przez inżynierów Volkswagena przez niemal dwie dekady. Najpierw klienci pragnący oszczędzać dostali Lupo 3L, potem narodziła się cała rodzina BlueMotion. Najnowszy Golf VII niebieskiej serii zużywa średnio wg producenta 3,2 l/100 km. Ale najwyraźniej są ludzie, którym to nie wystarczy. Pragną czegoś o wiele bardziej oszczędnego, tak ekonomicznego, że cały świat będzie pod wrażeniem. Volkswagen przygotował taki samochód. Nazywa się XL1, a dzięki układowi hybrydowemu złożonemu z maleńkiego dwucylindrowego Diesla 0.8 (47 KM) i silnika elektrycznego (27 KM), niskiej wadze (795 kg) oraz niskiemu współczynnikowi oporu powietrza (Cw=0,189) średnie zużycie paliwa wynosi zaledwie 0,9 l/100 km. Ale żeby stać się jego posiadaczem trzeba być bogatym i pospieszyć się z zakupem.

Ile kosztuje nowy Golf - cennik

Ceny w Niemczech będą zaczynać się od bagatela 110 000 euro. Tak wysoka cena wcale nie oznacza, że XL1 będą zalegać w salonach sprzedaży. Volkswagen ze względu na bardzo wysokie koszty produkcji zbuduje tylko 200 sztuk swojego najoszczędniejszego modelu.

Top 5 | Oszczędne i używaneTop 5 | Oszczędne i używane

Więcej o:
Komentarze (21)
VW XL1 | Oszczędna rozrzutność
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • sselrats

  Oceniono 14 razy 12

  Ze wzgledu na wysokie koszty produckcji zwiazane z mala liczba produkowancyh aut, zostanie wyprodukowana mala liczba aut.

 • Gość: ucho

  Oceniono 11 razy 7

  110k Euro i szyby na korbkę :)

 • Gość: ukus

  Oceniono 13 razy 5

  Ciekawe co będzie jak się śnieg zacznie zbierać w tych tylnych zamkniętych nadkolach

 • Gość: fragi102

  Oceniono 4 razy 4

  Japończycy na poczatku lat 90 tych skonstruowali limuzyne o wadzę 1.5 tony
  i srednim spalaniu 2/5litra na 100km
  wiec te jenieckie pierdoły mnie nie ruszaja hehe

 • Gość: gosc

  Oceniono 10 razy 4

  Ojojoj, ale to brzydkie!

 • Gość: 5

  Oceniono 11 razy 3

  Jest tez sportowa wersja o nazwie VW XL Sport. Silnik opracowany przez Ducati o pojemnosci 1,2 l i mocy 195 KM, 7-bieg.DSG. Auto wazy ca. 795 kg, wiec nowy Golf R na swiatlach chyba zostanie w tyle :(

 • Gość: fragles102

  Oceniono 1 raz 1

  niemcy produkcje samochodów niech zostawia Japonczykom
  a sami niech wróca i zajma sie produkcji piwa hehe

 • sselrats

  Oceniono 1 raz 1

  Amerykanskie pikapy pala 2,5 litra na 10 km i nikt sie nie podnieca...

 • katolickie_bandziory

  Oceniono 2 razy 0

  Brzydki jak Citroen. Nikt tego nie kupi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX