Nowy Hyundai Genesis - wyciek

Najbardziej sportowa koreańska limuzyna doczekała się drugiej generacji. Oto pierwsze zdjęcia niezamaskowanego samochodu
Nowy Hyundai Genesis Najbardziej sportowa koreańska limuzyna doczekała się drugiej generacji W 2008 roku Hyundai pokazał światu swój przełomowy model o nazwie Genesis. Tylny napęd, prawie pięć metrów długości i duże silniki V6 oraz V8 stawiają go obok limuzyn segmentu premium. Można mieć zastrzeżenia co do marki (trudno uznać Hyundaia za premium), ale mało która firma spoza premium oferuje podobny model. Za główną konkurencję należy uznać Lexusa GS, czy Infiniti M, chociaż Koreańczycy lubili porównywać go do BMW serii 5. Minęło pięć lat i najwyższa pora na następcę. Hyundai pracuje nad nowym Genesisem. Mimo ogólnoświatowych tendencji do zmniejszania silników druga generacja sportowej koreańskiej limuzyny wciąż będzie korzystać z usług silników Lambda V6 3.8 (290-338 KM) i Tau V8 5.0 (430 KM). Na oficjalne zdjęcia samochodu musimy jeszcze poczekać. Premiera Genesisa drugiej generacji została zapowiedziana na salon samochodowy NAIAS w Detroit, który odbędzie się w styczniu 2014 roku.

W 2008 roku Hyundai pokazał światu swój przełomowy model o nazwie Genesis. Tylny napęd, prawie pięć metrów długości i duże silniki V6 oraz V8 stawiają go obok limuzyn segmentu premium. Można mieć zastrzeżenia co do do marki (trudno uznać Hyundaia za premium), ale mało która firma spoza premium oferuje podobny model. Za główną konkurencję należy uznać Lexusa GS, czy Infiniti M, chociaż Koreańczycy lubili porównywać go do BMW serii 5.

Minęło pięć lat i najwyższa pora na następcę. Hyundai pracuje nad nowym Genesisem. Mimo ogólnoświatowych tendencji do zmniejszania silników druga generacja sportowej koreańskiej limuzyny wciąż będzie korzystać z usług silników Lambda V6 3.8 (290-338 KM) i Tau V8 5.0 (430 KM).

Na oficjalne zdjęcia samochodu musimy jeszcze poczekać. Premiera Genesisa drugiej generacji została zapowiedziana na salon samochodowy NAIAS w Detroit, który odbędzie się w styczniu 2014 roku.

Salon Frankfurt 2013 | Nowy Hyundai i10Nowy Hyundai i10