AMG zrezygnuje z tylnego napędu?

W niedalekiej przyszłości AMG zamierza skoncentrować się na samochodach z napędem obu osi. Powód - klienci go preferują
AMG zrezygnuje z tylnego napędu? Klienci wolą napęd obu osi W przyszłości AMG zamierza skoncentrować się na samochodach z napędem obu osi. Powód - klienci go preferują zarówno w modelach osobowych, SUV, jak i sportowych W niedalekiej przyszłości AMG zamierza skoncentrować się na samochodach z napędem obu osi. Powód - klienci go preferują. Na wielu rynkach samochody segmentu premium często wybierane są z napędem obu osi. Dotyczy to zarówno modeli osobowych, SUV, jak i tych sportowych. Mercedes, BMW i Audi nie mogą zrezygnować z oferowania tej opcji. Tobias Moers, CEO AMG, w wypowiedzi dla Motoring.com.au przyznał, że na niektórych rynkach aż 90 proc. sprzedaży najbardziej sportowych Mercedesów to wersje z napędem obu osi. W związku z tym firma AMG planuje skupić się w przyszłości właśnie na tym napędzie. Nie oznacza to jednak całkowitej rezygnacji z tylnego napędu. AMG wciąż widzi potencjał w modelach tylnonapędowych, ale dotyczy to głównie samochodów budowanych z myślą o jeździe torowej.

Na wielu rynkach samochody segmentu premium często wybierane są z napędem obu osi. Dotyczy to zarówno modeli osobowych, SUV, jak i tych sportowych. Mercedes, BMW i Audi nie mogą zrezygnować z oferowania tej opcji.

Tobias Moers, CEO AMG, w wypowiedzi dla Motoring.com.au przyznał, że na niektórych rynkach aż 90% sprzedaży najbardziej sportowych Mercedesów to wersje z napędem obu osi. W związku z tym firma AMG planuje skupić się w przyszłości właśnie na tym napędzie. Nie oznacza to jednak całkowitej rezygnacji z tylnego napędu. AMG wciąż widzi potencjał w modelach tylnonapędowych, ale dotyczy to głównie samochodów budowanych z myślą o jeździe torowej.

AMG nie chce DiesliAMG nie chce Diesli

Więcej o:
Komentarze (7)
AMG zrezygnuje z tylnego napędu?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • liczbynieklamia

  Oceniono 32 razy 24

  Są dwie koncepcje budowy samochodów "sportowych" (cudzysłów jest z tego powodu, że do sportu się one i tak nie nadają, choćby ze względu na brak klatek bezpieczeństwa) - amerykańska i europejska. Ta pierwsza, znacznie mi bliższa, mówi że ma ono służyć wrażeniom kierowcy, więc ważny jest piękny dźwięk silnika i skłonność do wszelkich uślizgów. Jeżeli samochód nie ma spektakularnych osiągów to specjalnie nie szkodzi, bo na drodze i tak trudno to wykorzystać, natomiast jak już przy niewielkich prędkościach zaczyna być czuć nadsterowność, to świetnie, bo jest zabawa w osiągalnych warunkach. Koncepcja europejska mówi, że przyjemność kierowcy bierze się ze świadomości osiągów samochodu, a kierowca tkwiący w korku czuje się lepiej w samochodzie, który ma 2.5 sekundy do setki czuje się znacznie lepiej, niż stojący obok kierowca w samochodzie, który ma 3 sekundy do setki. Tylny napęd w europejskiej koncepcji mieści się słabo - przy mocach takich jak w modelach AMG napęd AWD to konieczność, aby para nie szła w gwizdek, stąd decyzja AMG jest jak najbardziej zrozumiała.

 • Gość: aprox99

  Oceniono 20 razy 4

  AMG to nie marka,oni po prostu podrasowują mercedesy,powiedziałbym taki sobie satelita od mercedesa.A z drugiej strony ilu jeżdzi AMG? no to nie straszcie

 • Gość: Podpisz się

  Oceniono 17 razy -7

  Co by mercedesik nie robił i tak głównymi użytkownikami tych aut będą dresiarze, karki, głupie laski z sianem zamiast mózgu bo jedyne co się liczy to lans na furę solarę i trzy pasy na spodniach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX