Salon Tokio 2013 | Hybrydowa Mazda - Pierwsze szczegóły

Oficjalna prezentacja hybrydowego systemu Mazdy nastąpi podczas salonu samochodowego w Tokio. Oto pierwsze szczegóły
Hybrydowa Mazda - pierwsze szczegóły Oficjalna prezentacja hybrydowego systemu Mazdy nastąpi podczas salonu samochodowego w Tokio Podstawą napędu nowej hybrydowej mazdy jest benzynowy silnik 2.0 Skyactive-G znany z modeli Mazda3, Mazda6 i CX-5. Do niego dodano silnik elektryczny Układ hybrydowy - pierwszy w historii marki Mazda - nie jest konstrukcją własną. Mazda nie ukrywa, że technologie kupiła od Toyoty. Jednak nie musicie się obawiać, że do salonów trafią Mazdy 3 wyposażone w układ napędowy Priusa. Mazda nabyła prawa do technologii, ale układ stworzyła od podstaw. Podstawą napędu jest benzynowy silnik 2.0 Skyactive-G znany z modeli Mazda3, Mazda6 i CX-5. Do niego dodano silnik elektryczny. Obie jednostki współpracują ze skrzynią bezstopniową wyposażoną w znany z hybrydowych Toyot układ PRNDB. Średnie zużycie paliwa wynosi - wg japońskiej normy - 3,2 l/100 km. Nie jest znana moc zastosowanych silników, ani zasięg w trybie elektrycznym. Wiadomo natomiast, że oprócz rodzimej Japonii hybrydowa Mazda będzie oferowana w pierwszej kolejności na rynku amerykańskim. Więcej szczegółów poznamy tuż przed rozpoczęciem salonu tokijskiego (22 listopada - 1 grudnia).

Układ hybrydowy - pierwszy w historii marki Mazda - nie jest konstrukcją własną. Mazda nie ukrywa, że technologie kupiła od Toyoty. Jednak nie musicie się obawiać, że do salonów trafią Mazdy 3 wyposażone w układ napędowy Priusa. Mazda nabyła prawa do technologii, ale układ stworzyła od podstaw.

Podstawą napędu jest benzynowy silnik 2.0 Skyactive-G znany z modeli Mazda3, Mazda6 i CX-5. Do niego dodano silnik elektryczny. Obie jednostki współpracują ze skrzynią bezstopniową wyposażoną w znany z hybrydowych Toyot układ PRNDB. Średnie zużycie paliwa wynosi - wg japońskiej normy - 3,2 l/100 km.

Nie jest znana moc zastosowanych silników, ani zasięg w trybie elektrycznym. Wiadomo natomiast, że oprócz rodzimej Japonii hybrydowa Mazda będzie oferowana w pierwszej kolejności na rynku amerykańskim. Więcej szczegółów poznamy tuż przed rozpoczęciem salonu tokijskiego (22 listopada - 1 grudnia).

Mazda 3 - test | Pierwsza jazda | Nic na siłęNowa Mazda3 - test | Nic na siłę

Więcej o:
Komentarze (4)
Salon Tokio 2013 | Hybrydowa Mazda - Pierwsze szczegóły
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: fragi102

  Oceniono 5 razy 3

  a dziennikazyny nie piszą że BMW ma naped TOYOTY dlaczego???
  czyzby zakamuflowana opcja?? hehe

 • kosmiczny_swir

  Oceniono 2 razy 2

  Przydaloby sie wyjasnic, ze ta skrzynia bezstopniowa to tak naprawde przekladnia planetarna laczaca dwa motogeneratory i silnik spalionowy, a nie cierne wynalazki stosowane przez innych producentow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX