Hit VW będzie jeszcze lepszy

Volkswagen zdradził pierwsze szczegóły dotyczące kolejnej generacji modelu Up
Hit VW będzie jeszcze lepszy Volkswagen zdradził pierwsze szczegóły dotyczące kolejnej generacji modelu Up Volkswagen zdradził pierwsze szczegóły dotyczące kolejnej generacji modelu Up. W stosunku do obecnej wersji urośnie... komora silnikowa Michael Schafer, dyrektor techniczny działu skrzyń biegów, zdradził kilka szczegółów dotyczących drugiej generacji Upa. Auto ma być gotowe w 2017 roku, ale ma być też wyraźnie ulepszone. W stosunku do obecnej wersji urośnie... komora silnikowa. Obecna nie pozwala na zamontowanie mocniejszego silnika, czy automatycznej skrzyni biegów. Druga generacja doczeka się doładowania. Prawdopodobnie będzie to ten sam silnik trzycylindrowy, co obecnie, ale wzmocniony turbosprężarką. Ma to poprawić dość przeciętne obecnie osiągi, ale też obniżyć średnie zużycie paliwa. Volkswagen rozważa też automatyczną skrzynię biegów. Zdaniem Schafera nie opłaca się konstruować jeszcze mniejszego DSG, a klasyczny automat, niezależnie od zewnętrznego producenta, nie mieści się obecnie pod maską. Dłuższa maska pozwoli też poprawić wyniki crashtestów, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa pieszych.

Michael Schafer, dyrektor techniczny działu skrzyń biegów, zdradził kilka szczegółów dotyczących drugiej generacji Upa. Auto ma być gotowe w 2017 roku, ale ma być też wyraźnie ulepszone.

W stosunku do obecnej wersji urośnie... komora silnikowa. Obecna nie pozwala na zamontowanie mocniejszego silnika, czy automatycznej skrzyni biegów. Druga generacja doczeka się doładowania. Prawdopodobnie będzie to ten sam silnik trzycylindrowy, co obecnie, ale wzmocniony turbosprężarką. Ma to poprawić dość przeciętne obecnie osiągi, ale też obniżyć średnie zużycie paliwa.

Volkswagen rozważa też automatyczną skrzynię biegów. Zdaniem Schafera nie opłaca się konstruować jeszcze mniejszego DSG, a klasyczny automat, niezależnie od zewnętrznego producenta, nie mieści się obecnie pod maską. Dłuższa maska pozwoli też poprawić wyniki crashtestów, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa pieszych.

VW Cross Up - Test | Pierwsza jazda | Miejski gadżetVW Cross Up - Test | Miejski gadżet

40 lat VW Buggy - od Garbusa buggy do buggy up!40 lat VW Buggy

Więcej o:
Komentarze (23)
Hit VW będzie jeszcze lepszy
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Mądrości znad londyńskiego zmywaka

  Oceniono 60 razy 10

  Możecie wylewać żółć, ale to "głupi" Niemcy tworzą i produkuja te samochody. To ich rozpoznawalna marka. A wy ujadacze, przemądrzałe polaczki nie macie własnego auta. Wszystko co potraficie to montować jakieś niesprzedawalne samochodziki i głosić kretyńskie teorie.. A gdyby VW dało dyla z Poznania to kolejne zastępy wykształconego dziadostwa pojechałyby robić karierę na zmywak do Londynu. Ps. I tak was dziady nie stać na nowego Up'a. No chyba, że za 10 lat. Więc co was obchodzi jakoś tego auta. Bo Taty Nao zaden z kretynów piszących idiotyzmy nie widział na oczy.

 • Gość: fakej

  Oceniono 15 razy 3

  Będzie się nazywał polo i kosztował 50 tysi

 • Gość: mirek

  Oceniono 7 razy 3

  a co z wersją GT bo miała być pod koniec tego roku?

 • Gość: gostek_gostek

  Oceniono 16 razy 2

  Stare numery. Auto zestawia się z włoską sztuką i architekturą. Pytanie, dlaczego zdjęć nie wykonano na niemieckim blokowisku?:) Najpierw się buduje stylistyczną niemiecką żałobę a potem jeździ do Włoch zdjęcia robić...

 • Gość: olo

  Oceniono 13 razy 1

  Piszecie, że to HIT, a na ulicach tego autka się nie widuje. Jedyny VW Up! którego widuję od czasu do czasu na ulicy to samochód demonstracyjny lokalnego dilera VW.

 • Gość: Klaus

  Oceniono 29 razy 1

  jaki hit? chyba że "hit" ma oznaczać bolesne zderzenie z rynkową rzeczywistością... silniki do d..y, ceny z sufitu, funkcjonalność z uwagi na rozwiązanie bagażnika do chrzanu... tylko samopoczucie handlowców z VW nieuzasadnienie dobre...

 • kamito

  0

  Olo akurat sie mylisz VW UP widac na ulicach widać ich naprawdę sporo napewno dzieki cenie, to mniej widuje nowych Pand

 • eurotaxt

  0

  Tylko że Up! jest obecnie najbezpieczniejszym autem segmentu A dostępnym na rynku i jedynym który ma poziom 5 gwiazdek w testach zderzeniowych, zaś co do silnika 1,0 TSI to będzie debiutował w wersji GT Up! prawdopodobnie na wiosnę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX