Mazda MX-5 | Krótsza MX-5, Alfa z Japonii

W 2015 roku Mazda zaprezentuje czwartą generację roadstera MX-5. Po raz pierwszy model będzie dzielił swoją platformę z innym modelem - Alfą Spider. Na publicznych drogach pojawiły się pierwsze prototypy tego modelu
Krótsza MX-5 Na publicznych drogach pojawiły się pierwsze prototypy tego modelu. W 2015 roku Mazda zaprezentuje czwartą generację roadstera MX-5. Po raz pierwszy model będzie dzielił swoją platformę z innym modelem - Alfą Spider. W 2015 roku Mazda zaprezentuje czwartą generację roadstera MX-5. Po raz pierwszy model będzie dzielił swoją platformę z innym modelem - Alfą Spider. Na publicznych drogach pojawiły się pierwsze prototypy tego modelu. Mazda MX-5 pozostanie wierna swoim zasadom budowy. Silnik zamontowany będzie podłużnie z przodu i napędzać będzie tylne koła. Rewolucji nie będzie również w wyglądzie. Nowy model zostanie dopasowany do aktualnej stylistyki Mazdy. Karoseria będzie nieco szersza, z większym rozstawem osi co pozwoli na lepsze wygospodarowanie miejsca w środku. Co ciekawe, mimo tych proporcji karoseria roadstera ma być nieco krótsza. Jeszcze ważniejszy jest fakt, że dzięki zastosowaniu lekkich materiałów masa własna ma obniżyć się aż o 100 kg względem aktualnego modelu. Do napędu posłużą nowe jednostki napędowe Skyactivie. Na tej samej platformie, również w 2015 roku Alfa Romeo zaprezentuje swój model Spider. Włoski model otrzyma zupełnie odmienny wygląd i silniki. Produkcja obydwu modeli odbywać się będzie równocześnie w japońskiej fabryce Mazdy w Hiroszimie.
Mazda 3 - Pierwsza jazda | Nic na siłęMazda 3 - Pierwsza jazda | Nic na siłę

Mazda MX-5 pozostanie wierna swoim zasadom budowy. Silnik zamontowany będzie podłużnie z przodu i napędzać będzie tylne koła. Rewolucji nie będzie również w wyglądzie. Nowy model zostanie dopasowany aktualnym stylistycznym akcentom Mazdy. Karoseria będzie nieco szersza, z większym rozstawem osi co pozwoli na lepsze wygospodarowanie miejsca w środku. Co ciekawe, mimo tych proporcji karoseria roadstera ma być nieco krótsza. Jeszcze ważniejszy jest fakt, że dzięki zastosowaniu lekkich materiałów masa własna ma obniżyć się aż o 100 kg względem aktualnego modelu. Do napędu posłużą nowe jednostki napędowe Skyactivie.

Na tej samej platformie, również w 2015 roku Alfa Romeo zaprezentuje swój model Spider. Włoski model otrzyma zupełnie odmienny wygląd i silniki. Produkcja obydwu modeli odbywać się będzie równocześnie w japońskiej fabryce Mazdy w Hiroszimie.

Kto jest rekordzistą zamykania dachu? - wideoKto jest rekordzistą zamykania dachu? - wideo

Więcej o:
Komentarze (16)
Mazda MX-5 | Krótsza MX-5, Alfa z Japonii
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: marx

  Oceniono 45 razy 33

  Niby ładna, ale te czarne, foliowe osłony reflektorów jakoś mnie nie przekonują, to się chyba nie sprawdzi w codziennym użytkowaniu.

 • Gość: dext

  Oceniono 5 razy 3

  Sliwa znowu wykasowales moj komentarz ktory obnaza Twoj brak wiedzy o motoryzacji. Slinik jest montowany wzdluznie a nie podluznie! Popraw blad i podziekuj za darmowa korekte oraz nauke zamiast kasowac bezpodstawnie komentarze. Z tego jestescie znani-brak wiedzy i kasowanie komentarzy ktore to wytykaja.

 • Gość: Cyberchild

  Oceniono 2 razy 2

  Najlepiej sprzedawany roadster świata - napiszcie coś o tym na czym polega najlepsze sprzedawanie...

 • robur.zabojca.kur

  Oceniono 3 razy 1

  To co widać na zdjęciach to nie prototypy, tylko "test mule" - techologia z przyszlej ND zamknięta w skorupie obecnej generacji (NC). Nie wiem o czym bredzisz "pocalujta_wujta" - obecna generacja (NC) jest na torze i na ulicy znacznie szybsza od poprzednich.

 • Gość: pocalujta_wujta

  Oceniono 10 razy -2

  No wlasnie czekam na Miata "ND" :)

  One nie sa robione dla pieknosci tylko do wyczynu. Miejmy nadzieje ze spieprza jej zawieszenia tak jak w poprzedniej wersji (NC) bo trzeba bylo wladowac w nia ok. 3tys dolarow by sie zaczela zachowywac poprawnie i to w nowiutkiej.... co wielu z nas tu za oceanem robilo ;)

 • gti35

  Oceniono 13 razy -7

  Ciekawe. Wygląda tak samo od lat - i za to ja chwalą. To samo w wypadku Golfa dla forumowych trolli jest straszną wadą :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX