Najdroższe Ferrari na świecie

Ile może kosztować zabytkowe Ferrari 250 GTO z 1963 roku z wyjątkową historią? 20 mln dolarów? Czy może 35 mln dolarów? Okazuje się, że dużo więcej
Najdroższe Ferrari na świecie Ile może kosztować zabytkowe Ferrari 250 GTO z 1963 roku? Ile może kosztować zabytkowe Ferrari 250 GTO z 1963 roku z wyścigu ulicznego Tour de France? Paul Pappalardo sprzedał je za rekordową kwotę 52 mln dol. Ile może kosztować zabytkowe Ferrari 250 GTO z 1963 roku z wyjątkową historią? 20 mln dolarów? Czy może 35 mln dolarów? Okazuje się, że dużo więcej. Paul Pappalardo niedawno sprzedał swoje Ferrari 250 GTO nieujawnionemu nabywcy za rekordową kwotę 52 miliony dolarów. Tym samym egzemplarz z 1963 roku z numerem nadwozia 5111 i wyjątkową historią, w trakcie której Jean Guichet poprowadził go do zwycięstwa w wyścigu ulicznym Tour de France, jest najdroższym oficjalnie sprzedanym samochodem. Poprzedni rekord należał także do Ferrari 250 GTO z 1962 roku, którym jeździł Sir Stirling Moss. W 2012 roku został on sprzedany za 35 milionów dolarów. Z tak dużym procentowym przyrostem wartości w ciągu bardzo krótkiego czasu, można podejrzewać, że kwota 100 milionów dolarów za wyjątkowy egzemplarz Ferrari zostanie osiągnięta w ciągu najbliższych kilku lat.

Były warte fortunę, ale... | Najdroższe wypadki w dziejach

Paul Pappalardo niedawno sprzedał swoje Ferrari 250 GTO nieujawnionemu nabywcy za rekordową kwotę 52 miliony dolarów.  Tym samym egzemplarz z 1963 roku z numerem nadwozia 5111 i wyjątkową historią, w trakcie której Jean Guichet poprowadził go do zwycięstwa w wyścigu ulicznym Tour de France, jest najdroższym oficjalnie sprzedanym samochodem.

Sprawdź ceny Ferrari w Polsce

Poprzedni rekord należał także do Ferrari 250 GTO z 1962 roku, którym jeździł Sir Stirling Moss. W 2012 roku został on sprzedany za 35 milionów dolarów. Z tak dużym procentowym przyrostem wartości w ciągu bardzo krótkiego czasu, można podejrzewać, że kwota 100 milionów dolarów za wyjątkowy egzemplarz Ferrari zostanie osiągnięta w ciągu najbliższych kilku lat.

Tak brzmi auto za 52 mln dolarów - wideo

Więcej o:
Komentarze (9)
Najdroższe Ferrari na świecie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: WSD

  Oceniono 2 razy 2

  Wolnoc Tomku w swoim... garazu. Dzieki takim bogatym ludziom ktorzy maja jaja wydac tyle kasy na auto takie rodzynki jeszcze istnieja. Wolę oglądać piękne oryginały niż nieforemne repliki na Pontiacu Fiero, nawet w muzeum. Jeżdżący passatem kombi nie zrozumueją....

 • Gość: Andreas 64

  Oceniono 6 razy 0

  ....do Goscia:met.Nie pisz glupot ,na swiecie nie ma miliardow ludzi .Jest nas ok 7 miliardow. GOSC kupil sobie drogie auto ,poniewaz go na to stac Ciebie nie stac ani na drogie ,ani na tanie ,wiec jezdzij srodkami komunikacji miejskiej ........zazdroscisz bogatyn i tym co sie powiodlo.

 • Gość: met

  Oceniono 7 razy -1

  Współczesny świat. Miliardy ludzi nie mają co jeść, a gość kupuje auto za 150mln.PLN.

 • Gość: subautyrt

  Oceniono 3 razy -1

  ja tam wola i tak subaru

 • Gość: bomax

  Oceniono 5 razy -3

  ...' prestiz'...taaa, pod remiza...

 • rob_lifestyle

  Oceniono 47 razy -23

  Ferari sa glownie przereklamowane tak jak reszta fiatow. Liczy sie tylko Audi i BMW. Przewaga dzieki technologii oraz prestiz, to wie kazdy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX