Aston Martin Cygnet | To już jest koniec...

Według doniesień brytyjskiej prasy Aston Martin wycofa z produkcji swój najmniejszy model Cygnet
Aston Martin Cygnet - to już jest koniec Według doniesień brytyjskiej prasy Aston Martin wycofa z produkcji swój najmniejszy model Cygnet Według doniesień brytyjskiej prasy Aston Martin wycofa z produkcji swój najmniejszy model Cygnet Rozstanie z małym Astonem ma się odbyć cicho i bez wielkich komunikatów i rozgłosu. Chyba nic w tym dziwnego skoro Cygnet wprowadzono do produkcji w 2011 roku. Jako baza do budowy tego auta posłużyła Toyota IQ. Cygnet miał służyć klientom jako dodatkowy samochód miejski. Drugim celem Astona było zredukowanie tzw. średniego spalania flotowego, szczególnie ważnego na niektórych rynkach. Aston Martin podrasował Toyotę IQ. Zmienił nieco jej wygląd upodabniając do modeli z Warwick. Przyzwyczajeni do luksusu klienci mieli możliwość wybierania wielu indywidualnych, luksusowych opcji. Technicznie jednak Cygnet niczym nie różnił się od IQ. Napędzany był 1,33-litrowym silnikiem o mocy 98 KM, który współpracował z bezstopniową, bądź manualną skrzynią biegów. Mały Aston kosztował w Polsce od 42 000 euro (około 170 000 złotych). Za Toyotę IQ zapłacić trzeba było minimum 59 000 złotych. Nie podano nigdy ile sztuk zostało wyprodukowanych, ani też ile egzemplarzy sprzedano w Polsce. Nowe zamówienia nie są już przyjmowane. Jedyna możliwość zakupu Cygneta to nabycie jednego z egzemplarzy, które zalegają u dilera.
Za co kochamy angielską motoryzacjęZa co kochamy angielską motoryzację

Rozstanie z małym Astonem ma się odbyć cicho i bez wielkich komunikatów i rozgłosu. Chyba nic w tym dziwnego skoro Cygnet wprowadzono do produkcji w 2011 roku. Jako baza do budowy tego auta posłużyła Toyota IQ. Cygnet miał służyć klientom jako dodatkowy samochód miejski. Drugim celem Astona było zredukowanie tzw. średniego spalania flotowego, szczególnie ważnego na niektórych rynkach.

Aston Martin podrasował Toyotę IQ. Zmienił nieco jej wygląd upodabniając do modeli z Warwick. Przyzwyczajeni do luksusu klienci mieli możliwość wybierania wielu indywidualnych, luksusowych opcji. Technicznie jednak Cygnet niczym nie różnił się od IQ. Napędzany był 1,33 litrowym silnikiem o mocy 98 KM, który współpracował z bezstopniową, bądź manualną skrzynią biegów.

Ile kosztuje używany Aston Martin

Mały Aston kosztował w Polsce od 42 000 euro  (około 170 000 złotych). Za Toyotę IQ zapłacić trzeba było minimum 59 000 złotych. Nie podano nigdy ile sztuk zostało wyprodukowanych, ani też ile egzemplarzy sprzedano w Polsce. Nowe zamówienia nie są już przyjmowane. Jedyna możliwość zakupu Cygneta to nabycie jednego z egzemplarzy, które zalegają u dilera.

 

Tak był produkowany CygnetTak był produkowany Cygnet

Więcej o:
Komentarze (9)
Aston Martin Cygnet | To już jest koniec...
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: RPWL

  Oceniono 12 razy 12

  Hurrraaa!!!!

  Szkoda, że tak późno ;-P

 • hiszpan25

  Oceniono 1 raz 1

  zapewne nikt tego glosno nie powie ale powodem wycofania sie ze sprzedazy Cygneta bylo to, ze bogaci nie byli na tyle glupi aby placic za przebrana Toyote IQ 3 ray tyle co za zwykla Toyote IQ...

 • Gość: lajkthissmolwii

  Oceniono 17 razy -17

  tak mial farta hehe to raz a dwa Renault i model Wind no jaaa tego z gory tam odrazu zolta kartka dlaczego tak drogi w standardzie ?pomysl byl jak najbardziej oka ale dali z cena mogl to byc top swojej klasy cabrio jak by przemyslili teamt wiec mzoe czas na OPLA w tej klasie ? he he skosni K&H tez powinni sie brac do roboty

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX