Lamborghini Cabrera | Następca Gallardo | Nowe zdjęcia

Już w 2014 roku wysłużone Gallardo otrzyma następcę. Obecnie Lamborghini testowane jest na torze Nurburgring
Lamborghini Cabrera Już w 2014 roku wysłużone Lamborghini Gallardo otrzyma następcę Już w 2014 roku wysłużone Lamborghini Gallardo otrzyma następcę. Cabrera otrzyma zmodyfikowany silnik V10 o pojemności 5,2 litra i mocy około 600 KM Już w 2014 roku wysłużone Gallardo otrzyma następcę. Po raz pierwszy udało sfotografować nieco dokładniej nowy model Cabrera. Wbrew oczekiwaniom na salonie samochodowym we Frankfurcie nie pojawił się studyjny model zapowiadający następcę. Cabrera otrzyma niektóre elementy stylistyczne Egoisty i Sesto Elemento. Następca Gallardo otrzyma cztery rury wydechowe. Karoseria będzie nieco dłuższa przy niemal identycznej szerokości i wysokości. W porównaniu z następcą Audi R8 drugiej generacji, na którym bazuje Lamborghini rozstaw kół włoskiego auta będzie nieco mniejszy. Cabrera ma być wyraźnie lżejsza od Gallardo. W użyciu materiałów Lambo wzorować się będzie na Audi R8. Aluminium i karbon ma zbić masę własną poniżej 1500 kg. Do napędu posłuży prawdopodobnie zmodyfikowany silnik V10 o pojemności 5,2 litra i mocy około 600 KM. Napęd przekazywany będzie za pośrednictwem 7-biegowej skrzyni z podwójnym sprzęgłem na cztery koła. Nie wiadomo czy nowe Lamborghini będzie dostępne również z manualną przekładnią. Również otwarta pozostaje kwestia wykorzystania silnika elektrycznego do wsparcia jednostki benzynowej.
Za co kochamy włoską motoryzację?Za co kochamy włoską motoryzację?

Wbrew oczekiwaniom na salonie samochodowym we Frankfurcie nie pojawił się studyjny model zapowiadający następcę. Cabrera otrzyma niektóre elementy stylistyczne Egoisty i Sesto Elemento.

Znowu na Audi R8

Następca Gallardo otrzyma cztery rury wydechowe. Karoseria będzie nieco dłuższa przy niemal identycznej szerokości i wysokości. W porównaniu z następcą Audi R8 drugiej generacji, na którym bazuje Lamborghini rozstaw kół włoskiego auta będzie nieco mniejszy. Cabrera ma być wyraźnie lżejsza od Gallardo. W użyciu materiałów Lambo również wzorować się będzie na R8. Aluminium i karbon ma zbić masę własną poniżej 1500 kg.

Jak brzmi nowe LamborghiniJak brzmi nowe Lamborghini

Do napędu posłuży prawdopodobnie zmodyfikowany silnik V10 o pojemności 5,2 litra i mocy około 600 KM. Napęd przekazywany będzie za pośrednictwem 7-biegowej skrzyni z podwójnym sprzęgłem na cztery koła. Nie wiadomo czy nowe Lamborghini będzie dostępne również z manualną przekładnią. Również otwarta pozostaje kwestia wykorzystania silnika elektrycznego do wsparcia jednostki benzynowej.

Wypadki prototypówWypadki prototypów

Więcej o: