Renault 4 | Nowe auto papieża

Nie jeździcie luksusowymi samochodami - takie kazania wygłasza papież Franciszek do swoich księży. Na tym tle jego nowy papamobile zupełnie nie dziwi - to stary Renault 4, rocznik 1984 z przebiegiem 300 tysięcy km
Renault 4: nowe-stare auto papieża Nowy papamobile to rocznik 1984 z przebiegiem 300 tysięcy km Nowy papamobile Franciszka to stary Renault 4, rocznik 1984 z przebiegiem 300 tysięcy km Papież Franciszek ma nowy samochód. 30 letni Renault 4 to prezent. Jak donosi włoska strona internetowa tygodnika "Famiglia Cristiana", auto zostało przekazane przez księdza z bardzo małej parafii o nazwisku Don Renzo Zocca. W liście do papieża ksiądz Zocca zaoferował nie używany od jakiegoś czasu przez niego samego samochód. Auto, które idealnie wpisuje się w trend postulatów, stroniącego od luksusów papieża. Renault ma 300 000 kilometrów przebiegu, 30-konny, 0,8 litrowy silnik i mocno zużyte siedzenia. Nowy, stary samochód został przekazany papieżowi osobiście przez księdza Don Renzo z gromadką około stu wiernych. Papież Franciszek od razu odbył jazdę próbną na fotelu pasażera. Renault nie zostało wymeldowane i w przyszłości papież chce nim sam jeździć po Watykanie. Sentyment do tego modelu Renault pojawił się nie bez powodu. Papież Franciszek jeździł właśnie takim samochodem w Argentynie.
PapamobilePapamobile

Papież Franciszek ma nowy samochód. 30 letni Renault 4 to prezent. Jak donosi włoska strona internetowa tygodnika "Famiglia Cristiana", auto zostało przekazane przez księdza z bardzo małej parafii o nazwisku Don Renzo Zocca.

Wyjątkowy papież, wyjątkowy samochód

W liście do papieża ksiądz Zocca zaoferował nie używany od jakiegoś czasu przez niego samego samochód. Auto, które idealnie wpisuje się w trend postulatów, stroniącego od luksusów papieża. Renault ma 300 000 przebiegu, 30 konny, 0,8 litrowy silnik i mocno zużyte siedzenia.

Nowy, stary samochód został przekazany papieżowi osobiście przez księdza Don Renzo z gromadką około stu wiernych. Papież Franciszek od razu odbył jazdę próbną na fotelu pasażera. Renault nie zostało wymeldowane i w przyszłości papież chce nim sam jeździć po Watykanie. Sentyment do tego modelu Renault pojawił się nie bez powodu. Papież Franciszek jeździł właśnie takim samochodem w Argentynie.

 

 

.

Więcej o:
Komentarze (16)
Renault 4 | Nowe auto papieża
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • costa3500

  Oceniono 45 razy 35

  Żadna purpurowa czy czarna łajza z Polski nie wasiadła by do takiego auta,bali by się o swój majestat.

 • Gość: Podpisz się

  Oceniono 25 razy 21

  "Renault 4, rocznik 1984 z przebiegiem 300 tysięcy km"
  -No i kto powie, że samochód z R w nazwie jest kiepski?

 • chriswood1

  Oceniono 20 razy 18

  A gdyby chcial pojezdzic lepszymi brykami to zapraszamy do Polski...

 • pluuto

  Oceniono 8 razy 8

  Świetny Papież, nawet ateiści go lubią. Jest jakaś nadzieja, że nowy Papież wniesie trochę normalności i skromności wniesie do polskiego Kościoła. Trzeba jeszcze znaleźć pomysł na to, by Kościół przestał się wtrącać do rządzenia Państwem i pilnował własnego podwórka.

 • Gość: fanatyk

  Oceniono 2 razy 2

  Teraz czas na przebierańca z rydzykowa. Biznesmen w czarnym stroju może pokazać czym powinien jeździć każdy pseudo ksiądz.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 6 razy 0

  Papież z trzeciego świata powoduje komplikacje w branży motoryzacyjnej. On nie chce szybkiego Fiata. niezawodnego Mercedesa. I to irytuje wielu. On nie chce? Potomek Borgii? Oni chcieli tylko najlepsze.

 • czarnymwczarne

  Oceniono 6 razy -2

  Czy Renault 4 będzie beatyfikowany?

  www.czarnymwczarne.pl/index.php/component/k2/item/26-sonda

 • vomitorium1

  Oceniono 9 razy -3

  "Auto, które idealnie wpisuje się w trend postulatów, stroniącego od luksusów papieża."
  to jednak pewien luksus
  (diogenes mieszkał w beczce)

 • Gość: czekista

  Oceniono 9 razy -3

  Jezeli ma zuzyte siedzenia to Edward Chinczyk moze je naprawic.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX