Salon Frankfurt 2013 | VW Golf Sportsvan | Nowa nazwa

Nowa nazwa, nowe szczęście. Rodzinny Golf z wysokim dachem od teraz już nie będzie nosił przydomku ?Plus". Nowa nazwa to Golf Sportsvan

VW Golf Sportsvan Nowa nazwa, nowe szczęście Rodzinny Golf z wysokim dachem zmienia nazwę na Sportsvan. Nowa wersja auta mieści od 498 do 1512 litrów. Sportsvan pojawi się w sprzedaży w połowie 2014 roku Rodzinny Golf z wysokim dachem od teraz nie będzie już nosił przydomku "Plus". Nowa nazwa to Golf Sportsvan. Do znanych już praktycznych aspektów Golfa z podwyższonym dachem Volkswagen chce dodać kilka cech dynamicznych. Stąd też zmiana nazwy. Nowa wersja korzystać będzie z wszystkich udogodnień technicznych swojego mniejszego brata. Sportsvan ma o 10 cm powiększony rozstaw osi (2685 mm), jego karoseria ma 4,33 metra długości (Golf 4,25 m) i 1,80 m wysokości (Golf 1,45 m). Przedni zwis jest krótszy, za to tylny dłuższy. Stylistycznie Sportsvan oscyluje pomiędzy Golfem i Sharanem. Dzięki nieco opadającej linii dachu i ustawionej pod kątem tylnej szybie dystansuje się jednak od typowych vanów. We wnętrzu nie da się ukryć pokrewieństwa z Golfem. Dotykowy ekran zamontowany jest nieco wyżej, wloty powietrza mają nieco inny kształt, a schowki w drzwiach są większe. Reszta bez zmian. Grupa docelowa to ktoś, kto potrzebuje auta dla rodziny i dla swojego hobby, ale nie chce jeździć klasycznym vanem. Poza podwyższoną pozycją kierowcy auto oferuje również sporą wielofunkcyjność. I tak np. tylna kanapa jest przesuwana o 18 cm, co podwyższa powierzchnię bagażnika o dodatkowe 50 litrów. Sportsvan mieści od 498 do 1512 litrów. W sprzedaży nowa wersja Golfa pojawi się w połowie 2014 roku. Do wyboru będzie sześć jednostek napędowych: silniki benzynowe będą miały moc 85, 110, 125 i 150 KM, turbodiesle 110 i 150 KM. Poza podstawowym silnikiem benzynowym wszystkie jednostki napędowe można będzie połączyć z przekładnią DSG. Cen jeszcze nie podano.
Za co kochamy Volkswagena?Za co kochamy Volkswagena?

Do znanych już praktycznych aspektów Golfa z podwyższonym dachem Volkswagen chce dodać kilka cech dynamicznych. Stąd też zmiana nazwy. Nowa wersja korzystać będzie z wszystkich udogodnień technicznych swojego mniejszego brata. Sportsvan ma o 10 cm powiększony rozstaw osi (2685 mm), jego karoseria ma 4,33 metra długości (Golf 4,25 m) i 1,80 m wysokości (Golf 1,45 m). Przedni zwis jest krótszy, za to tylny dłuższy

Stylistycznie Sportsvan oscyluje pomiędzy Golfem i Sharanem. Dzięki nieco opadającej linii dachu i ustawionej pod kątem tylnej szybie dystansuje się jednak od typowych vanów.
We wnętrzu nie da się ukryć pokrewieństwa z Golfem. Dotykowy ekran zamontowany jest nieco wyżej, wloty powietrza mają nieco inny kształt, a schowki w drzwiach są większe. Reszta bez zmian. Grupa docelowa to ktoś, kto potrzebuje auta dla rodziny i dla swojego hobby, ale nie chce jeździć klasycznym vanem. Poza podwyższoną pozycją kierowcy auto oferuje również sporą wielofunkcyjność. I tak np. tylna kanapa jest przesuwana o 18 cm, co podwyższa powierzchnię bagażnika o dodatkowe 50 litrów. Sportsvan mieści od 498 do 1512 litrów.

W sprzedaży nowa wersja Golfa pojawi się w połowie 2014 roku. Do wyboru będzie sześć jednostek napędowych: silniki benzynowe będą miały moc 85, 110, 125 i 150 KM, turbodiesle 110 i 150 KM. Poza podstawowym silnikiem benzynowym wszystkie jednostki napędowe można będzie połączyć z przekładnią DSG. Cen jeszcze nie podano.

Więcej o:
Komentarze (60)
Salon Frankfurt 2013 | VW Golf Sportsvan | Nowa nazwa
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: RPWL

  Oceniono 52 razy 40

  Czy nawet niewydarzony van musi mieć coś wspólnego ze sportem??? Mam już dość tego "sportu" na każdym kroku!

  A samochód jak samochód, ni to van, ni to nie-van. Trafia w swoją niedużą niszę.

 • wasataszpilka

  Oceniono 40 razy 20

  Sportsvan.- prawie spadłem ze stołka jak usłyszałem tą nazwę. Czy marketingowcy VW naprawdę myślą, że ludzie są już aż tak głupi, żeby nazwa sport przesłoniła im oczy? Że nagle przestaną widzieć w tym czymś nadmuchanego balerona a zaczną widzieć auto sportowe, męskie, nie dla tatuśka? Niestety mogą mieć rację...
  szrociaki

 • Gość: klm

  Oceniono 11 razy 9

  kolejne brednie analfabety Śliwy - "...co podwyższa powierzchnię bagażnika o dodatkowe 50 litrów..."

  do jakiej szkoły ten dureń uczęszczał, że powierzchnię mierzy w litrach?

 • motylanoga71

  Oceniono 23 razy 9

  sprawdzony wyglad Space stata. Widzac ze VW uczy sie od najlepszych. Brawo.

 • Gość: nie podpiszę się

  Oceniono 20 razy 8

  Fajna ta 7 generacja. Od serii drugiej (mam do dziś schowanego z silnikiem 1.6 td z intercoolerem i nie sprzedam, odrestauruje go :) od od tamtego czasu kolejne mnie nic a nic nie kręciły. Ale seria 7 mi się podoba. Kupię używkę za 3 lata :)

 • Gość: Kac

  Oceniono 2 razy 2

  Kolejny toporek, bez euforii.

 • Gość: MX5

  Oceniono 1 raz 1

  VW?! - nuda!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX