Salon Frankfurt 2013 | Vignale - Ghia to za mało

Ford chce podnieść jakość w najwyższych wersjach wyposażeniowych. Zamiast Ghia, będą oznaczone "nową" nazwą Vignale
Salon Frankfurt 2013 | Nowy Ford S-MAXIAA Frankfurt 2013 | Nowy Ford S-MAX

Stoisko Forda we Frankfurcie będzie jak cukiernia, a zwiedzający jak dzieci patrzące na słodycze przez szybę. Mondeo oferowane już od roku w USA do Europy trafi najwcześniej dopiero za rok, a może nawet na początku 2015 roku. Popatrzeć można, ale kupić jeszcze długo nie.

W tym roku musimy zadowolić się prototypem Vignale. To nic innego, jak czekające na europejską premierę Mondeo, ale okraszone dozą luksusu, jakiego jeszcze w Fordach nie było. Firma doszła do wniosku, że potrzebuje czegoś wyjątkowego, znacznie lepszego od topowej dziś wersji wyposażenia Ghia.

Ford Vignale wyróżnia się wyglądem. Auto okalają chromowane listwy boczne, okienne, lusterka, czy koła. Chromu nie żałowano też na relingi i atrakcyjnie zdobioną atrapę grilla. Wewnątrz od razu rzuca się w oczy pikowana tapicerka skórzana. Także i tu nie żałowano chromowanych detali. Wśród ciekawostek Vignale sedan oferuje wysuwaną szufladę na drobiazgi umieszczoną w bagażniku, pod tylną półką.

Wersja Vignale będzie dostępna już niebawem w debiutujących modelach S-Max i Edge, a następnie sukcesywnie wprowadzana do pozostałych modeli przechodzących modyfikacje, lub opracowywanych od nowa.

Więcej o:
Komentarze (36)
Salon Frankfurt 2013 | Vignale - Ghia to za mało
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: newklear

  Oceniono 28 razy 24

  Ciekawostka, którą autor pominął to, że Vignale nie będzie tylko wersją wyposażenia, ale programem premium dla klientów. Chodzi nie tyle o kupę dodatkowego chromowanego plastiku na aucie tylko o brand experience. Dodatkowo np. darmowe mycie auta - tak, żeby Vignale zawsze było czyste :)

  A w ogóle skąd Vignale? Była to marka we Włoszech projektująca i produkująca nadwozia do wielu znanych sportowych i luksusowych aut. Prawa do marki Vignale ma właśnie Ford.

 • Gość: Qrti

  Oceniono 11 razy 11

  Nie rozumiem na co Ford czeka z wprowadzeniem do sprzedaży nowego modelu Mondeo w Europie skoro w stanch maja go od roku.Przecierz się zestarzeje technologicznie jak będą dalej tak czekac. Nie chcą zarobić na sprzedaży nowego modelu .Czy jak?

 • Gość: bambo

  Oceniono 6 razy 6

  No tak... wcześniej wycofali się z ghia na rzecz paskudnego szaro burego titanium. I teraz samochody forda w środku wyglądają co najmniej smutno. Może teraz dzięki vignale ich autka będą lepiej w środku wyglądać. Bo co z tego, że z zewnątrz są fajne jak kierowca większość czasu spędza w środku samochodu.

 • Gość: tfu

  Oceniono 10 razy 4

  Miałem dylemat czy w miejsce ukrdzionego grilla nie założyć siatki aluminiowej, a tu patrzę,,,,remiza style, w wykonaniu premium.

 • kamuta

  Oceniono 3 razy 3

  @Gość: Qrti
  Zamykają fabrykę w Belgijskim Genk i przenoszą linie do Hiszpanii.
  Produkcja nowego Mondeo przez ten cyrk z zamknięciem Genk obsunie się w Europie o blisko 3 lata!

 • Gość: Janusz

  Oceniono 33 razy 1

  W sumie to wiekszosci klientow ford ma podejscie Vaginale - serwis usuwa usterki stwierdzeniem - ten typ tak ma albo przesmarowalismy i nie bedzie stukac. Nikomu nie polecam forda!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX