Salon Frankfurt 2013 | Jeep Wrangler Polar

We Frankfurcie Jeep pokaże Wranglera w limitowanej wersji nazwanej Polar. Co znajdzie się w wyposażeniu seryjnym?

Nową wersją limitowaną powinni zainteresować się ci, którzy chcą mieć wyjątkowy samochód z równie wyjątkowym wyposażeniem. Polar cechuje się nową atrapą chłodnicy z czarnymi akcentami dekoracyjnymi, sztywnym pokrowcem na koło zapasowe, hard-topem w kolorze karoserii, agresywnymi 18-calowymi felgami Gloss Black z lekkiego stopu, czy akcentami wykończenia wnętrza w kolorze białym Polar White.

Wranglera rzadko kupuje się tylko dla samego wyglądu. Polar oferuje więc też "upgrade" mechaniczny. Mosty napędowe to znane i wciąż ulepszane Dana 30 (przód) i Dana 44 (tył). Tylny mechanizm różnicowy to Trac-Lok o ograniczonym poślizgu wewnętrznym, przydatny w lekkim i ciężkim terenie, w dowolnych warunkach pogodowych.

Na plakietkach wersji limitowanej oprócz nazwy polar znalazły się współrzędne 78°S 106°E. Z dokładnością co do jednego stopnia wskazują rosyjską stację polarną Wostok. Najniższa zanotowana tam temperatura to -89,2° C.

Jeep Wrangler Polar będzie dostępny od pierwszego kwartału 2014 w wersji dwudrzwiowej i czterodrzwiowej Unlimited do wyboru z 2,8-litrowym turbodieslem (200 KM, 460 Nm) lub 3,6-litrowym silnikiem benzynowym V6 (284 KM, 347 Nm). Obie jednostki współpracują wyłącznie z pięciobiegową skrzynią automatyczną.

Salon Frankfurt 2013 | nowości Fiata

Więcej o:
Komentarze (2)
Salon Frankfurt 2013 | Jeep Wrangler Polar
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: RPWL

    Oceniono 1 raz 1

    Taaaa... 18-calowe, agresywne felgi. Chyba wizualnie, a to w tym samochodzie ma podobne znaczenie jak czas przejazdu po Nurburgringu na wstecznym, czyli żadne.

  • Gość: nie podpiszę się

    Oceniono 1 raz -1

    ten dyzel nie odpali przy -89 stopni :) Wybieram benzynę z LPG :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX