Bulleta Motors MF22 | Lotus trochę inaczej

Bulleta Motors, amerykańska manufaktura zajmująca się budową sportowych samochodów zamierza w 2014 roku wprowadzić do sprzedaży nowy model. Jednak MF22 nie jest tak do końca nowy. Bazuje na Lotusie Evora
Za co kochamy angielską motoryzację Za co kochamy angielską motoryzację

Świat sportowych samochodów wzbogaci się o nowego członka. Bulleta Motors z kalifornijskiego Irvine pracuje nad nowym projektem. Stoją za nim nazwiska dwóch panów z motoryzacyjną przeszłością. Ferris Rezvani był odpowiedzialny za budowę Vencer Sarthe, a Samir Sadikhov kreślił już projekty dla Lamborghini i w 2011 roku wygrał Ferrari World Design Competition.

Nazwa MF22 inspirowana jest amerykańskim myśliwcem bojowym F22 Raptor. Auto bazuje na Lotusie Evora. Karoseria zbudowana jest z włókien węglowych.

Silnik pozostał bez zmian. To zabudowany centralnie 3,5 litrowy V6. Po modyfikacjach, z pomocą kompresora osiąga moc 505 KM i 556 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Za przeniesienie mocy odpowiada manualna, zautomatyzowana, 6 biegowa przekładnia. Elektroniczna szpera odpowiada za zoptymalizowania trakcji tylnej osi.

Bulleta będzie oferowana z 19 calowymi felgami wykonanymi z włókna węglowego lub z 20 calowymi, aluminiowymi obręczami. Do kompletu ceramiczne hamulce i masa własna wynosząca 1400 kg.

Auto produkowane ma być wyłącznie na zamówieni i ściśle z życzeniami klienta. Do każdego egzemplarza dodawany ma być ekskluzywny, szwajcarski zegarek. Cena póki co nie została podana.

Popatrz co twórcy Bulleta Motors robili wcześniej:

Popatrz co twórcy Bulleta Motors robili wcześniej - Vencer Sarthe - wideo Ferris Rezvani - Vencer Sarthe - wideo

Samir Sadikhov InceptoSamir Sadikhov - Incepto