Skoda wyprodukowała czteromilionową Octavię

Skoda ma powody do wielkiego świętowania: bramy jej fabryki w Mlada Boleslav opuściła właśnie Octavia numer 4 000 000. Egzemplarz najnowszej, trzeciej generacji modelu pokryty lakierem w kolorze Błękit Race, to symboliczny dowód na nieprzerwany od siedemnastu lat sukces tego modelu - najlepiej sprzedającej się Skody wszechczasów
Cztery miliony Octavii Skoda wyprodukowała czteromilionową Octavię. Skoda ma powody do wielkiego świętowania: bramy jej fabryki w Mlada Boleslav opuściła właśnie Octavia numer 4 000 000. To najlepiej sprzedający się jej model. Skoda ma powody do wielkiego świętowania: bramy jej fabryki w Mlada Boleslav opuściła właśnie Octavia numer 4 000 000. Egzemplarz najnowszej, trzeciej generacji modelu pokryty lakierem w kolorze Błękit Race, to symboliczny dowód na nieprzerwany od siedemnastu lat sukces tego modelu - najlepiej sprzedającej się Skody wszechczasów. - Cztery miliony wyprodukowanych Octavii to imponujący wynik, który ukazuje ogromne powodzenie tego modelu i całej naszej marki. Octavia to serce naszej marki: położyła silny fundament pod jej rozwój, czyniąc z niej jednego z czołowych producentów samochodów na świecie obecnego w ponad stu krajach - mówi prof. Winfried Vahland, prezes Skoda. Oprócz głównych zakładów Skody w Mlada Boleslav, Octavia jest produkowana obecnie także w Rosji (Niżny Nowogród), na Ukrainie (Solomonowo), w Kazachstanie (Ust-Kamienogorsk) i w Indiach (Aurangabad). Oprócz tego już na przyszły rok planowane jest rozpoczęcie produkcji w Chinach - największym rynku samochodowym na świecie, co jeszcze wzmocni pozycję tego modelu.
Skoda Rapid 1.2 TSI (85 KM)
Skoda Rapid - test |
Nie szkoda, że to Skoda

"Cztery miliony wyprodukowanych Octavii to imponujący wynik, który ukazuje ogromne powodzenie tego modelu i całej naszej marki. Octavia to serce naszej marki: położyła silny fundament pod jej rozwój, czyniąc z niej jednego z czołowych producentów samochodów na świecie obecnego w ponad stu krajach." - mówi prof. Winfried Vahland, prezes Skoda.

Sprawdź polskie ceny nowej Octavii

Octavia zawsze była modelem Skody, najpełniej wypełniającym atrybuty marki, które przyniosły jej globalny sukces. Od siedemnastu lat niezmiennie w ponadczasowym, eleganckim projekcie zawiera wykraczającą daleko ponad standard przestrzeń, wypełniając ją przemyślanymi rozwiązaniami, poszerzającymi funkcjonalność i komfort w codziennej eksploatacji. Wraz z technologią, należącą do ścisłej motoryzacyjnej czołówki i najwyższą jakością budowy, Octavia niezmiennie oferuje niedoścignioną przez konkurencję relację ceny do oferowanych w zamian korzyści. Najnowsza, trzecia generacja tego modelu doskonale wypełnia te założenia, poddając je radykalnemu postępowi. Jeszcze żadna Octavia nie była tak lekka i tak pojemna, dysponując przy tym jeszcze dynamiczniejszymi i wydajniejszymi jednostkami napędowymi oraz najnowocześniejszymi rozwiązaniami z zakresu bezpieczeństwa. Coraz większe sukcesy odnoszą także specjalne wersje modelu, 4x4 i RS, które nadają sprawdzonej formule nowy wymiar, odpowiadając na potrzeby jeszcze szerszej grupy Klientów. Po premierze w listopadzie 1996 roku, Octavia była pierwszym modelem Skody skonstruowanym po upadku żelaznej kurtyny i zapowiedzią spektakularnego partnerstwa z Grupą Volkswagen. Od tego czasu do Klientów na całym świecie trafiły już cztery miliony egzemplarzy tego modelu, co przekłada się na 38% całkowitej produkcji Skody w tym czasie. To czyni Octavię niekwestionowanym bestsellerem w całej 118-letniej historii czeskiego producenta. Octavia jest więc ważnym elementem planu wielkiej ofensywy marki, w ramach którego produkcja w 2018 roku ma osiągnąć rekordowy poziom półtora miliona egzemplarzy rocznie. Zaufanie i pożądanie, jakie model ten budzi w wielu krajach na całym świecie, będzie stanowiło podstawę do budowy sukcesu całej marki.  Oprócz głównych zakładów Skody w Mladá Boleslav, Octavia jest produkowana obecnie także w Rosji (Niżny Nowogród), na Ukrainie (Solomonowo), w Kazachstanie (Ust-Kamienogorsk) i w Indiach (Aurangabad). Oprócz tego już na przyszły rok planowane jest rozpoczęcie produkcji w Chinach, największym rynku samochodowym na świecie, co jeszcze wzmocni pozycję tego modelu.

"Skoda Octavia to samochód dla całej Europy, dla całego świata - teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej" - podsumowuje prof. Vahland.

Więcej o:
Komentarze (10)
Skoda wyprodukowała czteromilionową Octavię
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Xytras

  Oceniono 23 razy 19

  A jak tam u nas? Aaaa u nas związki zawodowe dbają o swoje,co w perspektywie lat okazuje się, że wychodzą na tym jak Zabłocki na mydle...

 • phantomas111

  Oceniono 17 razy 13

  Za to w wolskim FSO hula wiatr po halach...

 • p406_737u

  Oceniono 13 razy 7

  Jaka trzecia generacja? A o Octavii z lat 60. już zapomnieliście?

 • Gość: baboso

  Oceniono 14 razy 4

  Szkoda tylko, że już nie jest autem za rozsądną cenę, co wyklucza sukces. Octavia w cenie Golfa? WOlę Golfa :)

 • Gość: Alois

  0

  Dziękujemy zwiazkom zawodowym za uratowanie Zerania Ursusa i tysiecy innych polskich zakładów przed kapitalistycznym wyzyskiem

 • eurotaxt

  0

  Jakoś Skodzie mariaż z Volkswagenem nie zaszkodził ;-) ale niestety ceny nowych modeli Skody są nie do przyjęcia. Np. Octavia III Kombi kosztuje o 3 tys zł mniej niż porównywalnie wyposażony Volkswagen Golf VII Variant. Oba auta są tej samej wielkości. Skoda jest nieco cięższa i nieco więcej spala. Po co kupować Skodę za cenę Volkswagena?

 • Gość: Benek

  Oceniono 1 raz -1

  Czy wiecie, że za najtańszą Octavię można kupić nową Toyotę Auris? Zobaczcie cenniki. Kiedyś Skoda była tania a dziś ceny używanej Octavii są prawie takie same jak Audi A4. To auto nie jest warte takiej kasy. To już lepsza Kia lub Hyundai lub młodszy o rok ... Golf. Tak, Golf. Ceny Jetty lub Golfa kombi są nieco niższe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX