Holden Coupe - marzenie stylisty

Powstał w głowach projektantów. Zrobili wizualizacje w czasie wolnym od pracy. Co na to firma Holden?
Holden Coupe - marzenie stylisty Powstał w głowach projektantów, którzy wizualizacje zrobili w czasie wolnym od pracy Styliści marki Holden w wolnym czasie stworzyli wizualizacje coupe Monaro opartego o najnowszego Commodore'a (VF). Niestety firma nie zamierza wyprodukować auta W 1998 roku Holden zaprezentował prototyp o nazwie Monaro. Było to dwudrzwiowe coupe bazujące na modelu Commodore (VX). Nazwą odwoływał się do legendarnych muscle carów produkowanych w latach 1968-1977. Produkcję rozpoczęto w 2001 roku, a zakończono pięć lat później. Obecna generacja Commodore'a (VE) nie doczekała się dwudrzwiowej wersji nadwoziowej. W 2008 roku Holden pokazał koncept Coupe 60 z okazji 60-lecia Monaro, ale skończyło się na prototypie. Idea dużego i mocnego coupe jest w Australii wciąż żywa, a wielu miłośników samochodów marzy o takiej wersji Holdena. Należą do nich również Peter Hughes i Simon Gow, styliści pracujący dla tej firmy. Po godzinach, dla własnej satysfakcji, stworzyli oni wizualizacje Monaro opartego o najnowszego Commodore'a (VF). Niestety firma oficjalnie już zaprzeczyła, aby miała w planach rozwój coupe.

W 1998 roku, Holden zaprezentował prototyp o nazwie Monaro. Było to dwudrzwiowe coupe bazujące na modelu Commodore (VX). Nazwą odwoływał się do legendarnych muscle carów produkowanych w latach 1968-1977. Produkcję rozpoczęto w 2001 roku, a zakończono pięć lat później. Obecna generacja Commodore'a (VE) nie doczekała się dwudrzwiowej wersji nadwoziowej. W 2008 roku Holden pokazał koncept Coupe 60 z okazji 60-lecia Monaro, ale skończyło się na prototypie.

Idea dużego i mocnego coupe jest w Australii wciąż żywa, a wielu miłośników prawdziwych samochodów marzy o takiej wersji Holdena. Należą do nich Peter Hughes i Simon Gow, styliści pracujący dla Holdena. Po godzinach, dla własnej satysfakcji, stworzyli wizualizacje Monaro opartego o najnowszego Commodore'a (VF). Niestety firma oficjalnie już zaprzeczyła, aby miała w planach rozwój coupe.

Holden Commodore po zmianach

Więcej o: