Tesla S najbezpieczniejsza | Wideo

Amerykanie chcąc jeździć najbezpieczniejszym samochodem dostępnym na rynku powinni udać się do salonu Tesli. Model S został uznany przez NHTSA za najbezpieczniejsze auto

Dla wielu kierowców silnik spalinowy umieszczony z przodu od lat był gwarantem bezpieczeństwa. Podczas wypadku pochłania sporą część energii, a następnie wpychany jest pod podłogę, by nie ranić pasażerów. Dziś jednak także samochody z silnikiem umieszczonym z tyłu lub centralnie gwarantują przeżycie. W Tesli S jest on ukryty pomiędzy kołami tylnej osi, a jednak auto jest bezpieczne. Co więcej, NHTSA twierdzi, że to najbezpieczniejsze auto, jakie mieli okazję rozbić.

Więcej o:
Komentarze (16)
Tesla S najbezpieczniejsza | Wideo
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Marcin

  Oceniono 11 razy 9

  Ten artykuł w oryginale miał trochę inny sens, natomiast gimbus gazetowy nieporadnie go przetłumaczył: http://money.cnn.com/2013/08/20/autos/tesla-crash-test-score/index.html?hpt=hp_t2

 • Gość: polak w ameryce

  Oceniono 14 razy 4

  Moj sasiad na ulicy ma ten samochod, ale on jest piekny.
  Ma duza przyszlosc........

 • Gość: maciek

  Oceniono 8 razy 2

  Bardziej rozwinięty tekst na ten temat znajdziecie tutaj (sprzed 2 dni):

  http://zielonemigdaly.pl/2013/08/tesla-model-s-najbezpieczniejszym-samochodem

  Bo to, co sz. red. Lewandowski wyprodukował tutaj to ledwie liźnięcie tematu + pewien błąd, bo silnik z przodu pochłania przy zderzeniu b. mało energii a mocno ogranicza długość aktywnej strefy zgniotu.

 • Gość: fragi102

  Oceniono 3 razy 1

  no to niech te pasci jeszcze wycenia i zaczna sprzedawac seryjnie jak swieże bułki hehe

 • Gość: RR0309

  Oceniono 5 razy 1

  TWARDA SZTUKA

 • sselrats

  Oceniono 8 razy 0

  Piekna linia zewnetrzna, wnetrze sie zestarzalo przez te pare lat.

 • Gość: lump

  Oceniono 14 razy -6

  Konstrukcja przodu sprawia, że ładnie zalicza zderzenie z centralną przeszkodą natomiast nie zalicza zderzenia częścią przodu - tam gdzie silnik i jego mocowanie rozkłada siły odkształceń na całą konstrukcję przodu Tesla się po prostu składa robiąc z kierowcy hamburgera... W sumie lepiej mieć minimalnie mniej bezpieczny samochód podczas mało prawdopodobnego zdarzenia niż drastycznie niebezpieczny podczas najczęściej występującego typu wypadków.

 • wasataszpilka

  Oceniono 18 razy -6

  Szkoda tylko, że jak ostatnio Tesla S wpadła na słup wysokiego napięcia w Stanach to zrobiła takie zwarcie, że kilkanaście tysięcy osób w okolicy było bez prądu.
  szrociaki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX