Opel Monza coraz bliżej

Opel ujawnia kolejne fakty na temat koncepcyjnego modelu Monza, który zostanie pokazany na Salonie Samochodowym we Frankurcie. Ma on być wyznacznikiem nowej linii producenta z Rüsselsheim.
Opel Monza coraz bliżej Ma on być wyznacznikiem nowej linii producenta z Ruesselsheim Linia czteromiejscowego Opla Monza, który bedzie pokazany we Frankfurcie, jak podkreślają projektanci, jest inspirowana "falami oceanu docierającymi do brzegu" Opel ujawnia kolejne fakty na temat koncepcyjnego modelu Monza, który zostanie pokazany na Salonie Samochodowym we Frankurcie. Linia czteromiejscowego coupe, jak podkreślają projektanci Monzy, jest inspirowana "falami oceanu docierającymi do brzegu". Całe auto ma prawie 4,70 metra długości i 1,31 metra wysokości. To średnio o 15 cm mniej niż samochody produkcyjne, ale mimo to wnętrze nowej Monzy jest bardzo przestronne a pasażerowie mają mieć dużo miejsca nad głową. Dodatkowo bagażnik ma pojemność 500 litrów. Opel zapewnia, że przestrzeń pasażersko-bagażowa jest tak duża jak w średniej klasy limuzynach, a dzieje się tak za sprawą podnoszonych do góry drzwi. We wnętrzu największą nowością jest deska rozdzielcza, którą niemal w całości tworzy duży, składający się z 18 diód ekran, gdzie wyświetlane sa informacje oraz elementy dekoracyjne. Kierowca może go obsługiwać za pomocą joysticka na kierownicy lub sterowania głosowego. Wbrew wcześniejszym plotką, Monza nie otrzymała potężnego silnika V6, a elektryczny silnik wspomagany małą litrowyą jednostką z technologią SIDI i układem turbo, który napędzany jest CNG (sprężonym gazem ziemnym).

Opel Insignia Country Tourer - takiej Insigni jeszcze nie było

Linia czteromiejscowego coupe jak podkreślają projektanci Monzy jest inspirowana "falami oceanu docierającymi do brzegu". Całe auto ma prawie 4,70 metra długości i 1,31 metra wysokości. To średnio o 15 cm mniej niż samochody produkcyjne, ale mimo to wnętrze nowej Monzy jest bardzo przestronne a pasażerowie mają mieć dużo miejsca nad głową. Dodatkowo bagażnik ma pojemność 500 litrów. Opel zapewnia, że przestrzeń pasażersko-bagażowa jest tak duża jak w średniej klasy limuzynach, a dzieje się tak za sprawą podnoszonych do góry drzwi.

We wnętrzu największa nowością jest deska rozdzielcza, którą niemal w całości tworzy duży, składający się z 18 diód ekran, gdzie wyświetlane sa informacje oraz elementy dekoracyjne. Kierowca może go obsługiwać za pomocą joysticka na kierownicy lub sterowania głosowego.

Sprawdź ceny kultowego sportowego Opla

Wbrew wcześniejszym plotką Monza nie otrzymała potężnego silnika V6 a elektryczny silnik wspomagany małą litrowyą jednostką z technologią SIDI i układem turbo, który napędzany jest CNG (sprężonym gazem ziemnym).

Więcej o:
Komentarze (25)
Opel Monza coraz bliżej
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Olo

  Oceniono 29 razy 21

  Co w przypadku dachowania? Jak otworzyć drzwi? Tak tylko się pytam bo się nie znam..

 • Gość: swan_ganz

  Oceniono 19 razy 17

  przyjdzie księgowy i dopasuje koncept do realu... Szkoda trochę bo ładna ta insygnia..

 • p406_737u

  Oceniono 8 razy 6

  "deska rozdzielcza, którą niemal w całości tworzy duży, składający się z 18 diód ekran"

  No, rzeczywiście olbrzymi! 18 diod!

 • janus-z333

  Oceniono 4 razy 4

  Czyli co?,po otwarciu drzwi będzie motoszybowcem?.

 • Gość: I tak minie nie znasz

  Oceniono 13 razy 3

  Na początku myślałem że to będzie coupe a tu jakieś kombi z drzwiami garażowymi po bokach

 • Gość: seler

  Oceniono 2 razy 2

  Dobre te drzwi, łatwiej będzie bale słomy wodłami wrzucać.

 • fahowiedz

  Oceniono 2 razy 2

  to tylko concept car - fajny - ale może by tak się zabrali za nową Corsę bo już czas ją wymienić

  ... nie wspomnę o Antarze

 • Gość: mazda_fan

  Oceniono 1 raz 1

  Drzwi bez sensu, ale stylistyka nadwozia - miodzio.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX