Dacia Duster jako Nissan Terrano

SUV Dacii jest już oferowany na wybranych rynkach pod marką Renault. Teraz tę konstrukcję wykorzysta należący do tego samego koncernu Nissan, który w Indiach będzie sprzedawał Dustera jako nową generację modelu Terrano
Dacia Duster jako Nissan Terrano Nissan będzie sprzedawał w Indiach Dustera jako nową generację modelu Terrano Nissan będzie sprzedawał w Indiach Ducię Duster jako nową generację modelu Terrano Oznacza to powrót modelu Terrano do oferty Nissana, który w 2006 roku zakończył produkcję tego średniej wielkości SUV-a. W porównaniu z Dacią, nowe Terrano wyróżnia się m.in. innym grillem, charakterystycznym dla Nissana, delikatnie przestylizowanymi reflektorami i zderzakami, nowym wzorem obręczy kół oraz większymi tylnymi lampami. Być może niektóre z tych elementów otrzyma Duster po zapowiadanym face liftingu. Wnętrze przejęto wprost z Renault Duster, które oferowane jest w Brazylii i cechuje się nowocześniejszą deską rozdzielczą niż europejska wersja. Zmieniono tylko kierownicę. Do napędu posłużą trzy silniki: benzynowy 1.6 generujący 105 KM oraz dwa turbodiesle 1.5 dCi o mocy 85 i 110 KM. Samochód będzie produkowany w fabryce Nissana w Oragadam obok modeli Micra, Sunny i Evalia. Można się spodziewać, że po Indiach, gdzie nowe Terrano zadebiutuje już jesienią, auto w dalszej kolejności trafi na inne rozwijające się rynki azjatyckie.
Niezawodne japońskie auta do 15 tys. złNiezawodne japońskie auta do 15 tys. zł

Oznacza to powrót modelu Terrano do oferty Nissana, który w 2006 roku zakończył produkcję tego średniej wielkości SUV-a.

W porównaniu z Dacią, nowe Terrano wyróżnia się m.in. innym grillem, charakterystycznym dla Nissana, delikatnie przestylizowanymi reflektorami i zderzakami, nowym wzorem obręczy kół  oraz większymi tylnymi lampami. Być może niektóre z tych elementów otrzyma Duster po zapowiadanym face liftingu.

Wnętrze przejęto wprost z Renault Duster, które oferowane jest w Brazylii i cechuje się nowocześniejszą deską rozdzielcza niż europejska wersja. Zmieniono tylko kierownicę.

Do napędu posłużą trzy silniki: benzynowy 1.6 generujący 105 KM oraz dwa turbodiesle 1.5 dCi o mocy 85 i 110 KM.

Samochód będzie produkowany w fabryce Nissana w Oragadam obok modeli Micra, Sunny i Evalia. Można się spodziewać, że po Indiach, gdzie nowe Terrano zadebiutuje już jesienią, auto w dalszej kolejności trafi na inne rozwijające się rynki azjatyckie.

Za co kochamy japońską motoryzację Za co kochamy japońską motoryzację

Więcej o:
Komentarze (15)
Dacia Duster jako Nissan Terrano
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • valverde20

  Oceniono 24 razy 16

  myślę, że jakby w Europie od początku Duster był sprzedawany jako Nissan (czy to Nissan Duster czy Nissan Terrano) to sprzedaż tego modelu byłaby z 10x większa niż pod szyldem Dacia. Oczywiście gdyby był sprzedawany w identycznej cenie, co oznaczałoby produkcje Nissana w fabrykach w Rumunii

 • Gość: wiki

  Oceniono 31 razy -3

  duster i tak ładniejszy

 • Gość: opolanin

  Oceniono 6 razy -4

  hm w indiach to wogóle różne dziwne auta jeżdżą,tak samo zreszta jak na całym wschodzie( bliskim i dalekim-auta hybrydowe,marki własne itd),a kurat w Indiach jeżdżą też przeokropne Tata-więć pobyt tam dusterka-nie dziwi.

 • Gość: fragi102

  Oceniono 23 razy -13

  ŻABOJADY I CYGANIE NIE WIEDZIELI CO TO TERENÓWKA JAK NISSAN BY IM NIE DAŁ PATENTU I TECHNOLOGI PRZYSZŁOSCI hehe

 • Gość: fragi102

  Oceniono 80 razy -36

  ŻABOJADY I CYGANIE NIE WIEDZIELI CO TO TERENÓWKA JAK NISSAN BY IM NIE DAŁ PATENTU I TECHNOLOGI PRZYSZŁOSCI hehe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX