Płatne niemieckie autostrady dla obcokrajowców

Szef partii Unii Chrześcijańsko-Społecznej w Bawarii (CSU) Horst Seehofer chce wprowadzić opłatę za niemieckie autostrady dla obcokrajowców

Tych samochodów nie kupują nawet Niemcy Tych samochodów nie kupują nawet Niemcy

Zacząć trzeba jednak od tego, że Seehofer przygotowuje się do wyborów. Te odbędą się 15 września 2013 roku. Tego typu oświadczenia, które zwrócą na siebie uwagę są więc mu potrzebne. Szef partii oświadczył, że nie podpisze koalicji z żadną partią, w której nie będzie porozumienia w sprawie poboru opłat od obcokrajowców za przejazd po niemieckich autostradach. W jego opinii Niemcy są krajem tranzytowym i nie może zrozumieć dlaczego w każdym z ościennych państw płacić trzeba za przejazd, ale obywateli tych krajów przyjeżdżając do Niemiec podróżują za darmo.

Technicznych szczegółów Seehofer do tej pory nie podał. Najczęściej jest mowa o winiecie, która kosztowała by na rok około 80 euro. Takie rozwiązanie uniknęłoby budowania drogiej infrastruktury i wcielić plan w szybkim czasie w życie.

Póki co, do opinii niemieckiego polityka CSU w temacie opłat nie przyłączyła się żadna inna partia. Zarówno CDU (Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna) jak i opozycja wręcz odcinają się od takich pomysłów. Pomysł nie podoba się również niemieckim firmom motoryzacyjnym.

 

Co sądzi Tom Hanks o niemieckiej autostradzie Co sądzi Tom Hanks o niemieckiej autostradzie

Więcej o:
Komentarze (55)
Płatne niemieckie autostrady dla obcokrajowców
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: erk

  Oceniono 62 razy 56

  Niezgodne z Unijnym prawem ! Musieliby wprowadzić opłaty również dla swoich a na to swoi się w Niemczech nigdy nie zgodzą. Niemcy wiedzą, że płatne autostrady to "gospodarczy zawał"!

 • Gość: Jorg

  Oceniono 56 razy 52

  fotkę ilustrującą artykuł polecam pół-debilom projektującym oznakowanie na autostradach i drogach w polandii - w taki jednoznaczny i wyraźny sposób mają być oznaczone pasy ruchu i kierunki...

 • true_lysander

  Oceniono 22 razy 22

  Zacząć trzeba jednak od tego ile ten pan ma poparcia a nie od jego pomysłów kochana redakcjo. To jest najważniejsze. Równie dobrze możecie rozpocząć artykuł od tego iż Korwin Mikke chce wprowadzenia monarchii.

 • mordellus

  Oceniono 12 razy 12

  Oczywiście to jest tylko przedwyborcze bicie piany. Jednak sprawa nie jest taka prosta bowiem w Niemczech jest podatek drogowy (zależny od pojemności) ktòrym finansowana jest budowa dróg. Samochody z Polski niejako "za darmo" korzystają z niemieckich autostrad.

 • Gość: KKK

  Oceniono 18 razy 10

  Po co nam Niemcy jak ich autostrady będą płatne :)

 • Gość: Daniel

  Oceniono 12 razy 4

  Dania, Holandia, Belgia i Luksemburg mają też bezpłatne autostrady a zdecydowanie są krajami ościennymi dla Niemiec...

 • Gość: HH

  Oceniono 7 razy 3

  Mogą zrobić jak Szwajcarzy. Obywatele płacą w podatkach, a przyjezdni muszą wykupić winietkę - i wtedy UE będzie mogła ich w tyłek cmoknąć. I faktycznie dziwię się Niemcom, że pozwalają jeździć wszystkim obcokrajowcom po swoich autobanach za friko, gdy naokoło wszędzie za nie trzeba płacić.

 • porannakawa01

  Oceniono 15 razy 3

  Podobnie jak autostrady są płatne w Polsce.
  Dla Niemców i nie tylko - tak jak to zatytułowaliście.
  Niemcy mają płacić w Polsce a Polacy w Niemczech za darmo?
  Dlaczego by tak miało być jak dotąd?

 • Gość: gosc

  0

  szwajcarzy tez niestety musza placic za winietke 40CHF za poruszanie sie po wlasnych drogach i autostradach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX