Salon Frankfurt 2013 | Audi Quattro

Będzie bazował nie na A5, ale na A6, ma mieć nie 408, ale... Seryjne Quattro będzie najmocniejszym modelem marki Audi
Audi Quattro? Audi wskrzesza motoryzacyjną legendę, ale nie w rajdach. Audi przywraca legendarny model Quattro. Będzie to najmocniejszy model marki - rozwinie moc 600 KM i 800 Nm momentu obrotowego. Seryjne Quattro będzie najmocniejszym modelem marki Audi Czy ktoś potrafi wymienić w minutę wszystkie modele produkowane obecnie przez Audi? A1, A3, A4, A5 Coupe, A5 Cabrio, A5 Sportback... Niedługo dojdzie jeszcze jeden. Ostateczna nazwa nie została jeszcze ustalona, ale "Auto Bild" dotarł już do pierwszych szczegółów. Nowe Audi będzie nawiązywać do legendy modelu Quattro. Przede wszystkim rajdowej legendy. Ale sam już w rajdach startować nie będzie. Na przeszkodzie staną m.in. wymiary. Podstawę ma stanowić Audi A6, więc najbardziej prawdopodobna długość nowego Quattro będzie wynosić ok. 4,6 m. To jednak nie powinno znacząco wpłynąć na masę auta, która dzięki szerokiemu zastosowaniu włókna węglowego ma utrzymać się poniżej 1200 kg. Kto jest zaznajomiony z dokładną ofertą silnikową w modelach S i RS nie będzie zaskoczony planowanym napędem. Wraz z płytą podłogową Audi przeszczepi silnik. Będzie to znane z RS6 i RS7 czterolitrowe V8. Zamiast 560 KM doładowana bestia ma oferować równe 600 KM mocy i 800 Nm momentu obrotowego. Będzie to zatem najmocniejsze Audi dostępne w salonach. Na koniec kwestia nazwy. Audi rozważa nazwanie samochodu po prostu Quattro, ale nie jest wykluczone, że zdecyduje się na A6 Coupe, lub A7 Coupe.

Czy ktoś potrafi wymienić w minutę wszystkie modele produkowane obecnie przez Audi? A1, A3, A4, A5 Coupe, A5 Cabrio, A5 Sportback... Niedługo dojdzie jeszcze jeden. Ostateczna nazwa nie została jeszcze ustalona, ale Auto Bild dotarł już do pierwszych szczegółów.

Fabryczni tunerzy | Audi S/RSFabryczni tunerzy | Audi S/RS

Nowe Audi będzie nawiązywać do legendy modelu Quattro. Przede wszystkim rajdowej legendy. Ale sam już w rajdach startować nie będzie. Na przeszkodzie staną m.in. wymiary. Podstawę ma stanowić Audi A6, więc najbardziej prawdopodobna długość nowego Quattro będzie wynosić ok. 4,6 m. To jednak nie powinno znacząco wpłynąć na masę auta, która dzięki szerokiemu zastosowaniu włókna węglowego ma utrzymać się poniżej 1200 kg.

Kto jest zaznajomiony z dokładną ofertą silnikową w modelach S i RS nie będzie zaskoczony planowanym napędem. Wraz z płytą podłogową Audi przeszczepi silnik. Będzie to znane z RS6 i RS7 czterolitrowe V8. Zamiast 560 KM doładowana bestia ma oferować równe 600 KM mocy i 800 Nm momentu obrotowego. Będzie to zatem najmocniejsze Audi dostępne w salonach.

Na koniec kwestia nazwy. Audi rozważa nazwanie samochodu po prostu Quattro, ale nie jest wykluczone, że zdecyduje się na A6 Coupe, lub A7 Coupe.

Ceny wszystkich modeli Audi znajdziecie tutaj

W galerii znajdziecie zdjęcia Audi Quattro Concept z 2010 roku, zaprezentowanego na 30 urodziny rajdowej legendy. Wersja produkcyjna będzie numer większa od konceptu.

 

Zobacz Audi Quattro S1 w akcjiZobacz Audi Quattro S1 w akcji

Geniusz kierownicy - Walter Röhrl Geniusz kierownicy - Walter Röhrl

 

Więcej o:
Komentarze (20)
Salon Frankfurt 2013 | Audi Quattro
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • skjskj

  Oceniono 3 razy 1

  trochę do starych modeli nawiązuje ale ładny

  www.strefakulturalnejjazdy.pl/

 • pluuto

  Oceniono 11 razy 1

  Prosty, bez niepotrzebnych udziwnień, piękny! Jedno z najlepszych nawiązań do starych modeli, zaraz po Mini ;)

 • real-meh

  Oceniono 3 razy 1

  Biore dwa.

 • Gość: rma

  0

  Wow w końcu inna stylistyka od Audi. Widać że robiona na rynek amerykański.

 • Gość: RadMly

  Oceniono 2 razy 0

  Samochód piękny! Wyglądem rzeczywiście przypomina trochę swoich poprzedników. Prostota i brak niepotrzebnych kombinacji - to jest to co lubię. (;

 • Gość: RadMly

  Oceniono 2 razy 0

  Samochód naprawdę piękny! Wyglądem rzeczywiście przypomina swoich poprzedników. Prostota i brak niepotrzebnych kombinacji - to jest to co lubię. (;

  ------------------------------
  www.motoinfo-samochody.blogspot.com
  Serdecznie zapraszam!

 • fahowiedz

  Oceniono 3 razy -1

  piękna surowa bryła ... jak na moje oko cieszy

  ... tylko co te lampy z przodu a la Lexus, raz że nie pasują do oldschoolowego wytrawnego tyłu, dwa taki trick to tandeta

 • Gość: Benek

  Oceniono 2 razy -2

  A gdzie niby 5 - cylindrowe turbo? Toyota i Subaru udowodnili, że można zrobić auto o mocy 200KM z kołami od Toyoty Prius i tylnym napędem, którym można driftować przy rozsądnych prędkościach. Podobnie jak poprzednie Clio RS, które w nadwoziu miejskiej taczki ukrywało prawdziwą rakietę, zdolną wyprzedzić większość torowych wielorybów.
  Tak, takie auta są potrzebne, ale 600 - konny silnik jest niebezpieczny przy takiej masie. Przecież można wsadzić 340 - konny z TT-tki i też będzie szybki, choć konie z turbo z bezpośrednim w(y)tryskiem to raczej kuce niż pełnokrwiste mustangi. Niech się to Audi opamięta. Moja krytyka nie oznacza, że to złe auto będzie. Wprost przeciwnie, ale przód nowego Quattro powinien być lżejszy a to jest możliwe tylko dzięki mniejszemu silnikowi.

 • Gość: xsi

  Oceniono 2 razy -2

  jeśli nazwa będzie Quattro, to powinno być napędzane 5 cylindrowym silnikiem - w końcu ma nawiązywać do legendy, a ten dźwięk...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX