BRZ STI coraz bliżej

Po dwóch latach od przedstawienia na salonie samochodowym w Los Angeles konceptu Subaru BRZ STI, Japończycy przystąpili do testów wersji produkcyjnej
Subaru BRZ STI coraz bliżej Samochód zostanie prawdopodobnie pokazany na targach w Los Angeles Po 2 latach od przedstawienia konceptu Subaru BRZ STI Japończycy przystąpili do testów wersji produkcyjnej. Auto nie będzie jednak miało układu turbodoładowania Po dwóch latach od przedstawienia na salonie samochodowym w Los Angeles konceptu Subaru BRZ STI Japończycy przystąpili do testów wersji produkcyjnej. Samochód w finalnej postaci zostanie prawdopodobnie pokazany na kolejnych targach w Los Angeles. Z pierwszych zdjęć wypuszczonych przez producenta oczywiście dużo się nie dowiemy, ale można oczekiwać, że BRZ otrzyma od działu Subaru Tecnica International bardziej agresywny pakiet ospoilerowania, w skład którego wejdą: dokładka przedniego zderzaka, listwy progowe, nowy grill, większe 4-tłoczkowe zaciski hamulcowe i znacznych rozmiarów tylny spojler. Całości dopełnią 18-calowe aluminiowe felgi. Prawdopodobnie z wyglądu będzie on bardzo podobny do pokazanego ostatnio Subaru BRZ z pakietem tS (tuned by STI). Najważniejsze jednak będą modyfikacje mechaniczne. Według obecnych informacji od producenta Subaru BRZ STI nie otrzyma układu turbodoładowania. Podobno problemy może stwarzać mała ilość miejsca na umieszczenie intercoolera. Jednak dzięki modyfikacji komputera sterującego pracą silnika i kilku innym mniejszym modyfikacją silnik BRZ STI ma osiągać moc większą od podstawowej wersji o około 32 KM. Liczba 232 KM nie poraża, ale na pewno wpłynie na poprawę wrażeń z jazdy.
Subaru BRZ w polskich salonach

Samochód w finalnej postaci zostanie prawdopodobnie pokazany na kolejnych targach w Los Angeles. Z pierwszych zdjęć wypuszczonych przez producenta oczywiście dużo się nie dowiemy, ale można oczekiwać, że BRZ otrzyma od działu Subaru Tecnica International bardziej agresywny pakiet ospoilerowania, w skład którego wejdą: dokładka przedniego zderzaka, listwy progowe, nowy grill, większe 4-tłoczkowe zaciski hamulcowe i znacznych rozmiarów tylny spojler. Całości dopełnią 18-calowe aluminiowe felgi. Prawdopodobnie z wyglądu będzie on bardzo podobny do pokazanego ostatnio Subaru BRZ z pakietem tS (tuned by STI).

Sprawdź polskie ceny Subaru BRZ

Najważniejsze jednak będą modyfikacje mechaniczne. Według obecnych informacji od producenta Subaru BRZ STI nie otrzyma układu turbodoładowania. Podobno problemy może stwarzać mała ilość miejsca na umieszczenie intercoolera. Jednak dzięki modyfikacji komputera sterującego pracą silnika i kilku innym mniejszym modyfikacją silnik BRZ STI ma osiągać moc większą od podstawowej wersji o około 32 KM. Liczba 232 KM nie poraża, ale na pewno wpłynie na poprawę wrażeń z jazdy.

Więcej o:
Komentarze (8)
BRZ STI coraz bliżej
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Janek

  Oceniono 3 razy 3

  Coraz coraz coraz coraz coraz coraz coraz coraz bliżej STI.

 • Gość: tomtomasz

  0

  Nie chcą robić mocniejszej wersji, ponieważ wtedy BRZ zabierze klientów chcących Imprezę WRX (oraz przyszły model - WRX), a przecież taki WRX to nie jest wcale duży samochód.

  Tu nie chodzi o "niemożliwość" stworzenia doładowanej wersji, ponieważ na rynku jest już sporo zestawów, ale po prostu o wymogi dotyczące tego samochodu, postawione przez Subaru. On zawsze będzie "pod" WRX. Gdyby BRZ miał 280-300 KM, to wiadomo, że obecnie w porównaniu do Imprezy WRX, klienci wykosiliby BRZ z salonów.

  Poza tym, chyba każdy w temacie wie, że przyszłość tego samochodu będzie taka sama jak Nissana 200SX, Hondy Integry czy Toyoty AE86 itp., czyli sporo części do modyfikacji, które zapewnią temu samochodowi dłuuuuuugie i piękne życie.

  Tutaj nie ma co się wpatrywać w dane z tabelek i katalogów, ponieważ "tylko" 200 KM szybko może przerodzić się w 50% więcej.

 • Gość: KAR

  Oceniono 1 raz -1

  IM JAKOS MIEJSCA WYSTARCZYŁO BUHAHAHA
  http://www.youtube.com/watch?v=oLP-HCcX9as

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX