Salon Frankfurt 2013 | Czas na coupe

Po miesiącach oczekiwań, plotek na temat wyglądu i publikacji zdjęć zakamuflowanej wersji, nadszedł czas na oficjalne informacje i zdjęcia. Oto Jaguar F-Type Coupe.
Jaguar F-Type Coupe Czas na coupe Jaguar F-Type Coupe. Wersja koncepcyjna będzie bardzo zbliżona do produkcyjnego F-Type'a Coupe, bazującego na prototypie C-X16. Co prawda na produkcyjną wersję trzeba będzie poczekać prawdopodobnie do targów w Tokyo, ale na IAA Frankfurt Auto Show 2013 możemy spodziewać się prezentacji wersji koncepcyjnej. Będzie ona jednak bardzo zbliżona do produkcyjnego F-Type'a Coupe, bazującego na prototypie C-X16. Do stworzenia wersji z twardym dachem posłużył zdobywający co raz większą popularność F-Type Convertible. Produkcyjna wersja w salonach pojawi się prawdopodobnie pod koniec przyszłego roku. Producent planuje, że popularność coupe nie będzie większa niż kabrio. Z jednej strony jest to wbrew prawom rynku, ponieważ częściej to wersje ze zdejmowanym dachem są wprowadzane na rynek później i kosztują nieco więcej. Jednak Jaguar chce chyba podążać drogą sprawdzoną np. przez Porsche, które dopiero na podstawie Boxstera stworzyło wersję coupe w postaci nieco droższego Caymana. Dla miłośników czysto sportowych doznań z jazdy mamy dobrą wiadomość. F-Type Coupe będzie lżejszy od swojego "bardziej wylansowanego" brata.

Jaguar żegna C-X75

Co prawda na produkcyjną wersję trzeba będzie poczekać prawdopodobnie do targów w Tokyo, ale na IAA Frankfurt Auto Show 2013 możemy spodziewać się prezentacji wersji koncepcyjnej. Będzie ona jednak bardzo zbliżona do produkcyjnego F-Type'a Coupe, bazującego na prototypie C-X16.

Ile kosztuje sportowy Jaguar?

Do stworzenia wersji z twardym dachem posłużył zdobywający co raz większą popularność F-Type Convertible. Produkcyjna wersja w salonach pojawi się prawdopodobnie pod koniec przyszłego roku. Producent planuje, że popularność coupe nie będzie większa niż kabrio. Z jednej strony jest to wbrew prawom rynku, ponieważ częściej to wersje ze zdejmowanym dachem są wprowadzane na rynek później i kosztują nieco więcej. Jednak Jaguar chce chyba podążać drogą sprawdzoną np. przez Porsche, które dopiero na podstawie Boxstera stworzyło wersję coupe w postaci nieco droższego Caymana. Dla miłośników czysto sportowych doznań z jazdy mamy dobrą wiadomość. F-Type Coupe będzie lżejszy od swojego "bardziej  wylansowanego" brata.

Więcej o:
Komentarze (8)
Salon Frankfurt 2013 | Czas na coupe
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • wasataszpilka

  Oceniono 4 razy 2

  No dupkę ma fajną
  szrociaki

 • Gość: RadMly

  Oceniono 1 raz 1

  Autko całkiem niezłe, jednak czerwień we wnętrzu nie pasuje. Czerń byłaby lepsza, ewentualnie mogłyby się pojawić czerwone zszycia.

  ------------------------
  www.motoinfo-samochody.blogspot.com
  Serdecznie zapraszam!

 • Gość: mateusz

  Oceniono 1 raz 1

  indywidualnosc, charakter ? coraz mniej taki marek ktore by to mialy. Celuje wiec w maserati, dla mnie to numer 1

 • fahowiedz

  Oceniono 5 razy 1

  hmmm...Jaguar ten przód już gdzieś widziałem (Maserati), tył to jakiś banał, wnętrze gdyby nie czerwień to nijaki

  ... ale razem do kupy najładniejsze autko sportowe w tej klasie

  kilka prostych i modnych "chwytów" wizualnych i widać że mają kogoś kto umie rysować i nie przesadza (Dżaponia i Koria)

 • Gość: Podpisz się

  Oceniono 3 razy -3

  co się stało z Filipem Otto?


  co się stało z Filipem Otto? ktoś wie?

 • Gość: Czaban

  Oceniono 11 razy -9

  Auto bardzo prymitywne w sam raz dla kmiotkow .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX