Która S klasa była pierwszą S klasą? Odpowiedź Mercedesa

Materiał - Mercedes klasy S - Historia najlepszego auta na świecie - rozgrzał dyskusję na temat, która S klasa to pierwsza S klasa. Żeby wyjaśnić wszelkie wątpliwości poprosiliśmy o komentarz firmę Mercedes Benz
Mercedes C 63 AMG Coupe Black Series | Test Mercedes C 63 AMG Coupe Black Series | Test

Naszą historię rozpoczęliśmy od modelu W116. Już chwilę po tym zaczęło się. "A gdzie w108/w109????? o w112/w111????", "równie dobrze mogliście zacząć od w140" czy "Pisanie o historii s klasy bez nawet wspomnienia o W108/W109 jest jak pisanie o historii Polski z pominięciem dynastii Piastów." Żeby sprowadzić dyskusję na merytoryczne tory poprosiliśmy o zajęcie stanowiska w tym temacie głównego zainteresowanego, czyli firmę Mercedes Benz. Oto ich odpowiedź:

Przede wszystkim dziękujemy za zainteresowanie naszym flagowym modelem - Klasą S. Oczywiście ma Pan rację, że historia Klasy S, w znaczeniu największego i najbardziej prestiżowego modelu w portfolio Mercedesa rozpoczęła się modelem Simplex 60 hp w 1903 roku, niemniej warto usystematyzować kilka oznaczeń pojawiających się na przestrzeni ponad 100-letniej historii tego modelu.

Sam Simplex 60 hp, jak i pojawiające się po nim modele W 08, W 07, później W 142, W 186 oraz W 187 nie miały w nazwie "Klasa S", niemniej byli to reprezentanci prestiżowych modeli, które odpowiadały aktualnie produkowanej W 222. Nieco później (od lat 50) w nomenklaturze Mercedesa zaczęła pojawiać się litera "S", która określała tą samą klasę. Ale dopiero w 1972 roku, kiedy debiutował model W 116 po raz pierwszy pojawiła się nazwa rozwinięta "Klasa S".

 

Marek Sworowski
Public Relations
Product Communication Mercedes-Benz Cars
Mercedes-Benz Polska
ul. Gottlieba Daimlera 1,
02-460 Warszawa

Materiał o którym mowa możecie zobaczyć tu.

Więcej o:
Komentarze (2)
Która S klasa była pierwszą S klasą? Odpowiedź Mercedesa
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Adam

  0

  A to jak oni W222 pomalowali?

 • wasataszpilka

  Oceniono 2 razy 0

  To było dosyć oczywiste (że w116 to pierwsza oficjalna Sdla każdego kto potrafi czytać i ma dostęp do internetu, ale i tak dobrze, że postanowiliście to podkreślić. Jak było widać po poprzednim artykule - ignorancja ludzi nie zna granic.
  szrociaki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX