Mercedes z 9-biegowym automatem

Mercedes przygotował dla E-klasy garść nowości. Wśród nich znalazł się m.in. 9-biegowy automat oraz nowy wariant modelu, zasilany gazem ziemnym
Mercedes z 9-biegowym automatem Mercedes przygotował dla E-klasy garść nowości Mercedes przygotował dla E-klasy garść nowości. Wśród nich znalazł się m.in. 9-biegowy automat oraz nowy wariant modelu zasilany gazem ziemnym Przekładnia 9G-Tronic będzie standardowym wyposażeniem w odmianie E 350 BlueTec. Zastąpi dobrze już znany, 7-biegowy automat 7G-Tronic. Nowa skrzynia nie wpłynie na osiągi auta. Rozpędzenie do prędkości 100 km/h wciąż zajmować będzie 6,6 sekundy. Dodatkowe przełożenia pozytywnie wpłyną natomiast na zużycie paliwa. W trybie mieszanym na przejechanie 100 kilometrów E 350 BlueTec potrzebować będzie tylko 5,3 l oleju napędowego (ze skrzynią 7G-Tronic było to 5,5 litra). W mieście również będzie oszczędniej. Zamiast 6,9, E-klasie wystarczy 6,4 litra paliwa. Średnie zużycie paliwa w trasie nie ulegnie zmianie (4,7 l/100 km). Nową skrzynię otrzyma również odmiana E 220 BlueEfficiency Edition. Ręczną, sześciobiegową przekładnię zastąpi siedmiostopniowy automat 7G-Tronic. Efekt? Średnie zużycie paliwa spadnie z 4,7 do 4,4 l/100 km. W ofercie pojawi się też nowy wariant E-klasy z dopiskiem Natural Gas Drive, który - jak sama nazwa wskazuje - może być zasilany gazem ziemnym. Pod maską pracuje 4-cylindrowy silnik o mocy 156 koni mechanicznych i 269 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Auto rozpędza się do "setki" w 10, 4 sekundy i zużywa średnio 4,3 kg gazu na 100 kilometrów.

Nowy Mercedes Klasy S od 360 000 zł

Przekładnia 9G-Tronic będzie standardowym wyposażeniem w odmianie E 350 BlueTec. Zastąpi dobrze już znany, 7-biegowy automat 7G-Tronic.

Nowa skrzynia nie wpłynie na osiągi auta. Rozpędzenie do prędkości 100 km/h wciąż zajmować będzie 6,6 sekundy. Dodatkowe przełożenia pozytywnie wpłyną natomiast na zużycie paliwa. W trybie mieszanym na przejechanie 100 kilometrów E 350 BlueTec potrzebować będzie tylko 5,3 l oleju napędowego (ze skrzynią 7G-Tronic było to 5,5 litra). W mieście również będzie oszczędniej. Zamiast 6,9, E-klasie wystarczy 6,4 litra paliwa. Średnie zużycie paliwa w trasie nie ulegnie zmianie (4,7 l/100 km).

Nową skrzynię otrzyma również odmiana E 220 BlueEfficiency Edition. Ręczną, sześciobiegową przekładnię zastąpi siedmiostopniowy automat 7G-Tronic. Efekt? Średnie zużycie paliwa spadnie z 4,7 do 4,4 l/100 km.

Myślisz o kupnie Mercedesa? Tu znajdziesz polskie ceny wszystkich modeli

W ofercie pojawi się też nowy wariant E-klasy z dopiskiem Natural Gas Drive, który - jak sama nazwa wskazuje - może być zasilany gazem ziemnym. Pod maską pracuje 4-cylindrowy silnik o mocy 156 koni mechanicznych i 269 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Auto rozpędza się do "setki" w 10, 4 sekundy i zużywa średnio 4,3 kg gazu na 100 kilometrów.

Więcej o:
Komentarze (12)
Mercedes z 9-biegowym automatem
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • pipistrel

  Oceniono 14 razy 14

  0.2-0.5litra na setke mniej i...1100 euro doplaty.
  Kiedy i czy to sie zwroci?
  Co ma z tego klient?

 • flying_croc

  Oceniono 20 razy 12

  Sztuka dla sztuki, masturbacja inżynierów nie mająca zbyt wielkiego znaczenia dla rozwiązania problemu. Zrzucanie nadmiarowej wagi i aerodynamika powinna być priorytetem. 9 biegów w osobówce to przesada.

 • wasataszpilka

  Oceniono 11 razy 1

  Bardzo dobrze. Kolejny samochód który będzie niezbitym przykładem dla baranów; którzy mówią: "Skoro auta na gaz som takie spoko to czemu nie robio ich seryjnie" In your face biczys!
  szrociaki

 • Gość: irek

  0

  za mlody jestem na cos takiego, dla mnie auto musi miec sportowe zaciecie. Quattroporte od maserati byloby idealne

 • carfan

  0

  Jak wprowadzili do Touarega i Cayenne 8 biegową skrzynie to wydawało mi się, że to chyba kres potrzeb zwiększania biegów. Niby lepsze dopasowanie biegów do prędkości, itd. ale w VW skrzyni 7 i 8 bieg to tzw. nadbieg. W sumie do wykorzystania na autostradzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX