SUV Bentleya w 2016 r.

Bentley - w obecności Davida Camerona i Martina Winterkorna - oficjalnie potwierdził, że będzie produkował własnego SUV-a. Produkcja ruszy w 2016 roku
TOP 10 | Super SUV-yTOP 10 | Super SUV-y

Kiedy w marcu 2012 roku Bentley pokazał na swoim stoisku prototyp EXP 9 F wszyscy (jak się zdawało) mieli nadzieję, że to jednak żart. Żaden model koncepcyjny Bentleya nie zebrał tylu negatywnych opinii już na samym starcie. Bentley jednak twierdzi, że odzew ze strony klientów był bardzo pozytywny, co skłoniło firmę do rozpoczęcia prac nad nowym modelem.

Jaki będzie pierwszy SUV w historii Bentleya? Bazą będzie platforma na której powstanie druga generacja Audi Q7. Obydwa samochody będą miały wiele wspólnych części, głównie mechanicznych. Ale SUV Bentleya nie będzie tylko przypudrowanym Q7. Brytyjczycy zainwestują 800 mln funtów w rozwój swojego modelu.

Bentley zatrudnia obecnie ok. 4 tys. pracowników. Rozwój nowego SUV-a będzie oznaczał dodatkowy tysiąc miejsc pracy w Wielkiej Brytanii. To jasny sygnał, że SUV Bentleya nie będzie produkowany na Słowacji wraz z Q7, ale w ojczystej Anglii.

Volkswagen Group wierzy, że Wielka Brytania to konkurencyjny rynek dla produkcji samochodów. Fani Bentleya z całego świata nie mogą doczekać się pierwszego SUV-a tej marki. Razem stworzymy zatem kolejnego prawdziwego Bentleya - mocnego, luksusowego i pożądanego - powiedział Dr Martin Winterkorn, prezes zarządu Volkswagen Group
Więcej o:
Komentarze (24)
SUV Bentleya w 2016 r.
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: przemekthor

  Oceniono 33 razy 29

  Piękny czy paskudny, wszystko jedno, dla klienta ważne, że bardzo drogi. Porsche cayenne to też paskudny idiotyzm na kółkach, ale właścicielom to nie przeszkadza.

 • Gość: Bartolini Bartłomiej

  Oceniono 11 razy 9

  No nie ma wdzięku w tym i gracji. Ciężki pancernik - taki dla nowobogackich... W Rosji faktycznie powinien być widywany. U nas niewielu magnatów - głównie uczestników prywatyzacji komucho-solidaruchowej - będzie sobie mogło pozwolić na takie cudo.

 • Gość: ktoś

  Oceniono 6 razy 6

  ah, kolejna niesamowita odslona touarega

 • candlekeep

  Oceniono 10 razy 6

  Ten Bentley - nawet, jeśli wzbudził kontrowersje - i tak jest o niebo ładniejszy od Porsche Cayenne. Niech sobie powstanie.

 • abtmarketing

  Oceniono 1 raz 1

  To co teraz? Kolej na Ferrari?

 • arkadius.muhomory

  Oceniono 5 razy 1

  zjadacze mortadeli mogą sobie kpić bo jedyną formą obcowania z tym samochodem będą zdjęcia w internecie
  kmioty i tak nigdy w życiu nie będzie was stać na taki samochód,

  nie to co mnie: jestem panem dyrektorem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX