Peugeot RCZ R na pierwszych oficjalnych zdjęciach

Gorący Peugeot RCZ teraz będzie wzbudzał jeszcze więcej emocji. Francuzi pokazali jego topową odmianę, która wzbogaca auto w to, czego w standardzie nieco brakuje - dodatkową moc
Pierwsze oficjalne zdjęcia Peugeota RCZ Gorący auto teraz będzie wzbudzać jeszcze więcej emocji Peugeot pokazał pierwsze oficjalne zdjęcia RCZ. Pakiet stylistyczny obejmuje charakterystyczne emblematy, zmodyfikowane zderzaki, nowe felgi i tylny spoiler Francuzi pokazali jego topową odmianę, która wzbogaca auto w to, czego w standardzie nieco brakuje - dodatkową moc. Oficjalna premiera samochodu odbędzie się w Goodwood. Miejsce idealne do zaprezentowania najszybszego drogowego auta Peugeota w historii. Auta, które jak żaden inny z obecnych modeli francuskiej marki dzieli miłośników motoryzacji na tych, którzy stylistykę RCZ-a pokochali i tych, którzy ją znienawidzili. Pakiet stylistyczny RCZ R obejmuje charakterystyczne emblematy, zmodyfikowane zderzaki, nowe felgi i spory tylny spoiler. Do kabiny trafiły sportowe fotele z charakterystycznym emblematem, mnóstwo czerwonych wstawek i zmienioną gałkę skrzyni biegów. Od razu widać, że mamy do czynienia z autem sportowym. Najważniejsze zmiany zaszły pod maską. Francuzi umieścili tu 1.6-litrowego benzyniaka, z którego wyciśnięto 260 KM. Motor o tej samej pojemności w najmocniejszym wariancie standardowego RCZ-a rozwija 200 KM. W R-ce o odpowiednie prowadzenie dba m.in. mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Moc przekazywana jest na koła za pośrednictwem 6-biegowej manualnej skrzyni biegów.

Pierwsze zdjęcia nowego konkurenta Volkswagena Golfa

Oficjalna premiera auta odbędzie się w Goodwood. Miejsce idealne do zaprezentowania najszybszego drogowego auta Peugeota w historii. Auta, które jak żaden inny z obecnych modeli francuskiej marki dzieli miłośników motoryzacji na tych, którzy stylistykę RCZ-a pokochali i tych, którzy ją znienawidzili.

Pakiet stylistyczny RCZ R obejmuje charakterystyczne emblematy, zmodyfikowane zderzaki, nowe felgi i spory tylny spoiler. Do kabiny trafiły sportowe fotele z charakterystycznym emblematem, mnóstwo czerwonych wstawek i zmienioną gałkę skrzyni biegów. Od razu widać, że mamy do czynienia z autem sportowym.

Najważniejsze zmiany zaszły pod maską. Francuzi umieścili tu 1.6-litrowego benzyniaka, z którego wyciśnięto 260 KM. Motor o tej samej pojemności w najmocniejszym wariancie standardowego RCZ-a rozwija 200 KM. W R-ce o odpowiednie prowadzenie dba m.in. mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Moc przekazywana jest na koła za pośrednictwem 6-biegowej manualnej skrzyni biegów.

Ile trzeba zapłacić za nowego RCZ-a? Oto szczegółowy cennik wszystkich wersji

Więcej o:
Komentarze (9)
Peugeot RCZ R na pierwszych oficjalnych zdjęciach
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: es

  Oceniono 11 razy 5

  Po co takie arty, Polacy wolą golfa tfujke albo passata w tedeiku po dziadku z Wermachtu.

 • Gość: rudi46

  Oceniono 5 razy 1

  Jak ktos ma problemy z oczami powinien kupic Syrenke a to tylko przesunieta do przodu kabina z Audi TT

 • Gość: jan

  Oceniono 5 razy 1

  trzeba uważać przy ruszaniu, żeby koła były na wprost. przy 260KM może być różnie z przegubami... ;-)

 • Gość: zibi

  0

  błąd 270 kucyków a nie 260

 • lech2011

  0

  i ile kosztuje to cacko ?

 • Gość: tom

  Oceniono 4 razy -2

  Pytanie: jaka cena ? Pewnie Peugeot wypie... cenę grubo powyżej 30 tys. €, a całkiem możliwe, że nawet pod 40 tys., a to już jest poziom 370 Z.

 • Gość: MAXX

  Oceniono 9 razy -5

  Pełnymi garściami biorą sobie styliści z Audi TT

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX