Milion kilometrów w Fabii

Ten egzemplarz Fabii nie służył swojemu właścicielowi w okazyjnych weekendowych przejażdżkach. Po 13 latach na liczniku pojawił się milion km
4,82 mln kilometrów na licznikuTaki przebieg trudno będzie powtórzyć

Peter Kirchhoff z Sprockhövel położonego niedaleko Wuppertal kupił swoją Fabię 1.9 TDI (101 KM) 3 lipca 2000 roku. Z niemiecką dokładnością, po 13 latach jego samochód osiągnął przebieg miliona kilometrów. Aby uczcić ten fakt, Kirchhoff tak zaplanował swoją podróż do Muzeum Skody w Mlada Boleslav, aby po przybyciu licznik wskazywał 999 999 km, a licznik dzienny 999,9 km. Z taką precyzją nie mogą się mierzyć nawet szwajcarscy producenci drogich zegarków.

Sama eksploatacja przebiegała bezproblemowo. Jedyna usterka uniemożliwiająca dalszą jazdę nastąpiła przy przebiegu 305 tys. km. Winna była instalacja elektryczna. Po 500 tys. km Fabia nadal miała oryginalny wydech. Regularny serwis sprawił, że Kirchhoff nigdy nie miał problemów ze swoim samochodem podczas badania technicznego.

Jakie są dalsze plany? Nie, Fabia 1.9 TDI nie trafi w niedługim czasie do jednego z polskich komisów. Kirchhoff obiecał ofiarować ją Muzeum Skody. Chce jedynie poczekać z tym do prezentacji trzeciej generacji Fabii.

Więcej o:
Komentarze (4)
Milion kilometrów w Fabii
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • takitamfacet

  Oceniono 22 razy 14

  Kłamstwo, żadne auto nie przejeżdża więcej niż 200-250 tyś km - wystarczy spojrzeć na ogłoszenia ;-)

 • flying_croc

  Oceniono 12 razy 12

  Po co robić takie fety, że ktoś nie szaleje jak popaprany za kierownicą? Kiedy ja dojechałem swoim używanym Meśkiem do 1 mln km (z 600 tys.) to tylko żona powiedziała do mnie że to już najwyższy czas na zmianę.

  Ustatkowany rozwodnik pozna panią, musi lubieć klasyczną motoryzację :D

 • the_stig_the_stig

  Oceniono 9 razy 5

  I co na to wspaniali polscy "eksperci" ??
  Pewnie wyjechali na kolonie...

 • fakej

  Oceniono 11 razy 3

  Fabia I - spoko wozik - mój pierwszy w życiu samochód z wypożyczalni i od razu nawinąłem nim w długi weekend trasę z Pragi do 3City i z powrotem. Tamtem miał silnik 1.4l, 80KM chyba. Fabia II od początku mi stylistycznie nie leżała podobnie jak porsche Cayenne, tylko do Cayenne sie już przyzwyczaiłem a do Fabi II niestety ciągle nie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX