Salon Frankfurt 2013 | Mazda 3 w wersji sedan

Trójbryłowe nadwozie Mazdy 3 poznajemy dokładnie tydzień po hatchbacku. Pierwsze zdjęcia trafiły do sieci
Mazda 3 w wersji sedan Trójbryłowe nadwozie Mazdy 3 poznajemy dokładnie tydzień po hatchbacku Nowy sedan Mazdy 3 ma rozstaw osi 2,7 m. Paleta silników jest identyczna z oferowaną w hatchbacku. Auto trafi do sprzedaży m.in. w Rosji, Chinach i USA Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia nowego sedana Mazdy 3. Długa maska powstała m.in. przez odsunięcie słupka A od przedniej osi i zgrabnie narysowana tylna część nadwozia nadają autu specyficznego uroku. Sedan Mazdy będzie kierowany głównie na rynki wschodzące, jak Rosja, czy Chiny, ale także na tradycyjny rynek amerykański. Wszędzie powinien zostać doceniony rozstaw osi wynoszący 2,7 m (tak dużą odległość pomiędzy osiami w tej klasie ma jedynie Hyundai Elantra) obiecujący sporą przestrzeń wewnątrz pojazdu. Niestety póki co nie znamy pojemności bagażnika, ani dokładnych wymiarów trójbryłowej trójki. Paleta silników będzie identyczna z tą oferowaną w hatchbacku. Do wyboru będą silniki benzynowe: 1.5 (100 KM), 2.0 (120 KM), 2.0 (165 KM) i turbodiesel 2.2 (150 KM). Na rynku amerykańskim Mazda będzie oferować dwa silniki benzynowe: 2.0 (155 KM) i 2.5 (184 KM), obydwa czterocylindrowe.

Patrząc na nowego sedana Mazdy można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z samochodem klasy średniej. Długa maska powstała m.in. przez odsunięcie słupka A od przedniej osi i zgrabnie narysowana tylna część nadwozia nadają autu specyficznego uroku.

Mazda 3 | Prezentacja w Londynie

Sedan Mazdy będzie kierowany głównie na rynki wschodzące, jak Rosja, czy Chiny, ale także na tradycyjny rynek amerykański. Wszędzie powinien zostać doceniony rozstaw osi wynoszący 2,7 m (tak dużą odległość pomiędzy osiami w tej klasie ma jedynie Hyundai Elantra) obiecujący sporą przestrzeń wewnątrz pojazdu. Niestety póki co nie znamy pojemności bagażnika, ani dokładnych wymiarów trójbryłowej trójki.

Paleta silników będzie identyczna z tą oferowaną w hatchbacku. Do wyboru będą silniki benzynowe: 1.5 (100 KM), 2.0 (120 KM), 2.0 (165 KM) i turbodiesel 2.2 (150 KM). Na rynku amerykańskim Mazda będzie oferować dwa silniki benzynowe: 2.0 (155 KM) i 2.5 (184 KM), obydwa czterocylindrowe.

Nie chcesz jeździć autem "flotowym"? Sprawdź ceny Mazdy

Więcej o:
Komentarze (8)
Salon Frankfurt 2013 | Mazda 3 w wersji sedan
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX