Pierwsze szkice Datsuna

Nissan pokazał dwa pierwsze szkice nowego samochodu, który według wstępnych założeń ma być niewiarygodnie tani
Pierwsze szkice Datsuna Nowy samochód Nissana w podstawowej wersji ma kosztować ok. 2300 euro Nissan pokazał pierwsze szkice nowego Datsuna. Cena podstawowej wersji to ok. 2300 euro. Ze względu na normy emisji spalin auta nie będzie dostępny w Europie Założeń przy projektowaniu całkowicie nowego Datsuna było wiele, ale podstawowy to cena. Według wstępnych zapowiedzi samochód w podstawowej wersji ma kosztować ok. 2300 euro. Ma być to możliwe dzięki kilku zabiegom. Pierwszy to opracowanie konstrukcji wyłącznie na rynki wschodzące, co oznacza konieczność spełnienia łagodnych norm emisji spalin (co najwyżej Euro 3), czy zderzeniowych. Drugi to produkcja wszystkich komponentów w kraju końcowego montażu. Obniży to koszty ich transportu i czas dostawy. Nowy Datsun, nazwany roboczo K2, ma przede wszystkim powstawać w Indiach i rosyjskiej fabryce Łady. Według Colina Dodge'a, wiceprezesa Nissana, K2 ma bazować na platformie Łady Kaliny i powstawać na tej samej taśmie produkcyjnej. Jeśli to prawda, będzie to prawdopodobnie kolejna generacja Kaliny. Jak widać na zaprezentowanym szkicu, Datsun będzie miał nowoczesny wygląd, w niczym nieustępujący konkurencji. Jego główni rynkowi rywale, to tanie samochody z Indii, ale także z Chin. Debiut Datsuna K2 ma nastąpić w 2014 roku. Ze względu na spełniane normy jego sprzedaż w Europie nie jest przewidziana.

Założeń przy projektowaniu całkowicie nowego Datsuna było wiele, ale podstawowy to cena. Według wstępnych zapowiedzi samochód w podstawowej wersji ma kosztować ok. 2300 euro. Ma być to możliwe dzięki kilku zabiegom. Pierwszy to opracowanie konstrukcji wyłącznie na rynki wschodzące, co oznacza konieczność spełnienia łagodnych norm emisji spalin (co najwyżej Euro 3), czy zderzeniowych. Drugi to produkcja wszystkich komponentów w kraju końcowego montażu. Obniży to koszty ich transportu i czas dostawy.

Nowy Datsun, nazwany roboczo K2, ma przede wszystkim powstawać w Indiach i rosyjskiej fabryce Łady. Według Colina Dodge'a, wiceprezesa Nissana, K2 ma bazować na platformie Łady Kaliny i powstawać na tej samej taśmie produkcyjnej. Jeśli to prawda, będzie to prawdopodobnie kolejna generacja Kaliny. Jak widać na poniższym szkicu, Datsun będzie miał nowoczesny wygląd, nieodstający od konkurencji. Jego główni rynkowi rywale, to tanie samochody z Indii, ale także z Chin.

Debiut Datsuna K2 ma nastąpić w 2014 roku. Ze względu na spełniane normy jego sprzedaż w Europie nie jest przewidziana.

Datsun K2 - pierwsze szkice


Ile kosztuje nowy Nissan? Sprawdź ceny wszystkich modeli

Więcej o: