Produkcja Chevroletów wróci do Polski?

Agencja Reauters informuje, że produkcja modelu Cruze może zostać przeniesiona do Polski. Kompaktowy Chevrolet miałby powstawać w fabryce Opla w Gliwicach, skąd dziś wyjeżdżają bliźniacze Astry

Znamy polskie ceny poliftingowego Camaro

Cytowany przez Reuters niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" jako źródło tej informacji podaje wewnętrzny plan produkcji firmy. Z dokumentów, do jakich dotarli niemieccy dziennikarze, wynika, że Chevrolet mógłby zagościć w polskiej fabryce pod koniec 2014 roku. Przedstawiciele amerykańskiej marki nie potwierdzili tej informacji, ale pewnym jest, że nowa generacja Cruze'a nie będzie produkowana w Korei. Oświadczył to już zarząd General Motors, do którego należy Chevrolet.

Eksperci są zgodni - za wyborem fabryki w Gliwicach przemawia bardzo wiele czynników. Wybór Polski byłby - ich zdaniem - najrozsądniejszy z kilku powodów. Po pierwsze, polskie zakłady to jedyna europejska fabryka GM mieszcząca się w kraju o niskich kosztach pracy. Po drugie, powstaje tu już bliźniacza Astra, dzięki czemu Cruze mógłby być wytwarzany na tej samej linii montażowej. To pozwoliłoby zminimalizować koszta związane z wdrożeniem produkcji nowego modelu.

Na Cruze'a z Polski trzeba poczekać, ale już dziś można kupić kompakt znad Wisły

Jest o co walczyć. Cruze to najpopularniejszy model Chevroleta na świecie i w Polsce. Jego produkcja nad Wisłą wiązałaby się z nowymi miejscami pracy, które straciliśmy po wycofaniu produkcji Aveo z warszawskiego Żerania.

Źródło: Reuters via Frankfurter Allgemeine Zeitung

Więcej o:
Komentarze (7)
Produkcja Chevroletów wróci do Polski?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • dr.hayd

  Oceniono 4 razy 4

  To Cruz i Astra to jest to samo?
  To dlaczego Cruz produkowany w odległej Korei jest tańszy od produkowanej na miejscy Astry?

 • armi85

  Oceniono 2 razy 2

  Chyba agencja Reuters, a nie Reauters. Czepiam się, to pewnie literówka, bo dalej w tekście jest poprawnie.

 • Gość: PL

  0

  Szkoda że przez takie coś jak opel wycofali Chevroleta z Europy. Nigdy nie kupię bliźniaczego modelu z logo opla

 • szaryob-ywatel

  Oceniono 19 razy -5

  Fajny ten Cruze z zewnątrz, ale gdy wsiadłem do środka to zabiła mnie tandeta materiałów. Gdyby je trochę poprawili to chętnie bym kupił kombiaka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX