Nowy VW Touareg już w 2014 roku

Aktualna wersja największego SUV Volkswagena oferowana jest od 2010 roku.  Prototyp, który zostanie wprowadzony na rynek w przyszłym roku został przyłapany podczas testu układu hamulcowego
Odświeżą Touarega Nowy VW Touareg już w 2014 roku. W 2014 roku na rynek trafi odnowiona wersja VW Touarega. Model przejdzie tylko nieznaczny face lifting, za to pojawią się nowe jednostki napędowe. Aktualna wersja Volkswagena Touarega oferowana jest od 2010 roku. Prototyp, który zostanie wprowadzony na rynek w przyszłym roku, został przyłapany podczas testu układu hamulcowego. Model przejdzie tylko nieznaczny face lifting. Pozakrywany przód i tył auta wskazuje na to, że zmodernizowane zostaną zderzaki i światła. Najprawdopodobniej z tyłu karoserii zmieni się więcej niż z przodu. Równie niewiele zmian we wnętrzu. Poza nowymi obiciami siedzeń i zmodernizowaną nawigacją pojawi się kilka aktualnych, elektronicznych asystentów jazdy i gadżetów. Pod maską można oczekiwać więcej nowości. Nowym, bazowym silnikiem będzie dwulitrowy, czterocylindrowy TDI, o mocy 184 KM, który obecnie montowany jest w Golfie GTD. Ta jednostka zastąpiłaby trzylitrowy V6 TDI. Kolejnym nowym silnikiem będzie mocniejsza wersja dwulitrowego bi-turbo TDI z modelu Amarok (180 KM), który w Touaregu osiągałby moc powyżej 220 KM. Nie wiadomo natomiast czy w tym, czy też w kolejnym, zupełnie nowym modelu pojawi się wersja Plug-in-Hybrid. Volkswagen rozważa również wprowadzenie wersji z napędem na tylną oś.
Za co kochamy Volkswagena?Za co kochamy Volkswagena?

Model przejdzie tylko nieznaczny face lifting. Pozakrywany przód i tył auta wskazuje na to, że zmodernizowane zostaną zderzaki i światła. Najprawdopodobniej z tyłu karoserii zmieni się więcej niż z przodu. Równie niewiele zmian we wnętrzu. Poza nowymi obiciami siedzeń i zmodernizowaną nawigacją pojawi się kilka aktualnych, elektronicznych asystentów jazdy i  gadżetów.

Pod maską można oczekiwać więcej nowości. Nowym, bazowym silnikiem będzie dwulitrowy, czterocylindrowy TDI, o mocy 184 KM, który obecnie mocowany jest w Golfie GTD. Ta jednostka zastąpiłaby 3 litrowy V6 TDI. Kolejnym nowym silnikiem będzie mocniejsza wersja 2 litrowego bi-turbo TDI z modelu Amarok (180 KM), który w Touaregu osiągałby moc powyżej 220 KM. Nie wiadomo natomiast czy w tym, czy też w kolejnym, zupełnie nowym modelu pojawi się wersja Plug-in-Hybrid. Volkswagen rozważa również wprowadzenie wersji z napędem na tylną oś.

Lepszy od Porsche - Volkswagen Touareg

Więcej o: