Renault Twizy w Polsce. Ceny od 33 900 zł

W polskich salonach Renault można już zamawiać elektryczny model Twizy w wersji Life 80 z silnikiem o mocy 17 KM. Ceny startują od 33 900 zł, ale nie obejmują akumulatora, który trzeba najmować. A to już comiesięczny wydatek 249 zł
Renault Twizy już w Polsce Typowy mieszczuch z napędem elektrycznym W polskich salonach Renault można już zamawiać elektryczny model Twizy w wersji Life 80 z silnikiem o mocy 17 KM. Ceny startują od 33 900 zł (bez akumulatora) Każda nowość rynkowa, wprowadzająca do świata motoryzacji coś nowego, musi swoje kosztować. Tak jest też w przypadku Renault Twizy, które nie jest zwykłym samochodem, bo łączny w sobie również cechy skutera. Homologowany zasięg w znormalizowanym cyklu miejskim NEDC, dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu 6,1 kWh i systemowi odzyskiwania energii przy zwalnianiu, wynosi 100 km. Renault nie ukrywa jednak (i za to należą się brawa), że w rzeczywistych warunkach eksploatacji, stosując zasady ekojazdy, Twizy będzie mogło przejechać ok. 80 km. Francuzi poszli nawet o krok dalej i przyznali, że w trudnych warunkach, np. w przypadku wielokrotnego silnego przyspieszania, zasięg ograniczy się do 55 km. To prawie o połowę mniej niż "na papierze", ale na dojazd do pracy i z powrotem powinno wystarczyć. Wbudowany kabel do ładowania o długości 3 m, kompatybilny z gniazdami domowymi 230 V, umożliwia pełne naładowanie akumulatora w ciągu 3,5 godziny. Problemy trapiące Twizy nie kończą się na długim "tankowaniu". Polityka Renault, dotycząca samochodów elektrycznych, polega na tym, że w cenę aut nie są wliczane baterie. To prosty zabieg, by znacząco obniżyć cenę pojazdu. Francuska marka nie jest jednak instytucją charytatywną - nie rozdaje akumulatorów za darmo. Klient musi je najmować, co wiąże się z abonamentem. Przy przebiegu rocznym 7 500 km w ciągu 36 miesięcy, miesięczny koszt najmu akumulatora w RCI Leasing Polska Sp. z o.o. wynosi 249 złotych. Oferta najmu obejmuje także większe przebiegi roczne (10 000 12 500, 15 000 km) oraz okresy 12 lub 24 miesięcy. Opłaty miesięczne zawierają Assistance. Renault proponuje każdemu klientowi możliwość dodatkowego spersonalizowania swojego elektrycznego malucha. W ofercie dostępne będą specjalne zestawy naklejek. Oprócz wyboru wersji wykończenia, możliwe będzie również zaprojektowanie swojego własnego Twizy i skonfigurowanie go według własnych upodobań. Jazda jednym z najoryginalniejszych pojazdów na rynku wymaga jednak sporych wyrzeczeń.

Renault Captur - polskie ceny. Jest nieźle

Każda nowość rynkowa, wprowadzająca do świata motoryzacji coś nowego, musi swoje kosztować. Tak jest też w przypadku Renault Twizy, które nie jest zwykłym samochodem, bo łączny w sobie również cechy skutera. To typowy mieszczuch z napędem elektrycznym, co ma być jego atutem, ale...

Homologowany zasięg w znormalizowanym cyklu miejskim NEDC, dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu 6,1 kWh i systemowi odzyskiwania energii przy zwalnianiu, wynosi 100 km. Renault nie ukrywa jednak (i za to należą się brawa), że w rzeczywistych warunkach eksploatacji, stosując zasady ekojazdy, Twizy będzie mogło przejechać ok. 80 km. Francuzi poszli nawet o krok dalej i przyznali, że w trudnych warunkach, np. w przypadku wielokrotnego silnego przyspieszania, zasięg ograniczy się do 55 km. To prawie o połowę mniej niż "na papierze", ale na dojazd do pracy i z powrotem powinno wystarczyć.

Wbudowany kabel do ładowania o długości 3 m, kompatybilny z gniazdami domowymi 230 V, umożliwia pełne naładowanie akumulatora w ciągu 3,5 godziny. Problemy trapiące Twizy nie kończą się na długim "tankowaniu". Polityka Renault, dotycząca samochodów elektrycznych, polega na tym, że w cenę aut nie są wliczane baterie. To prosty zabieg, by znacząco obniżyć cenę pojazdu. Francuska marka nie jest jednak instytucją charytatywną - nie rozdaje akumulatorów za darmo. Klient musi je najmować, co wiąże się z abonamentem.

Przy przebiegu rocznym 7 500 km w ciągu 36 miesięcy, miesięczny koszt najmu akumulatora w RCI Leasing Polska Sp. z o.o. wynosi 249 złotych. Oferta najmu obejmuje także większe przebiegi roczne (10 000 12 500, 15 000 km) oraz okresy 12 lub 24 miesięcy. Opłaty miesięczne zawierają Assistance.

Jakie używane auta Renault można kupić w cenie nowego Twizy? Wybór jest spory

Renault proponuje każdemu klientowi możliwość dodatkowego spersonalizowania swojego elektrycznego malucha. W ofercie dostępne będą specjalne zestawy naklejek. Oprócz wyboru wersji wykończenia, możliwe będzie również zaprojektowanie swojego własnego Twizy i skonfigurowanie go według własnych upodobań. Jazda jednym z najoryginalniejszych pojazdów na rynku wymaga jednak sporych wyrzeczeń.

Więcej o:
Komentarze (22)
Renault Twizy w Polsce. Ceny od 33 900 zł
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • osmiol

  Oceniono 44 razy 38

  czyli za przyjemność przejechania 650km miesięcznie zapłacimy 250zł? 50 litrów paliwa wystarczy do przejechania 650km normalnym samochodem a nie skuterem z dachem...i nie trzeba codziennie pilnować wtyczki w kontakcie

 • Gość: LUK

  Oceniono 14 razy 14

  Ekologia zamiast kosztować mniej zęby ludzie ja kupowali to kosztuje tyle ze każdy będzie truł przyrodę benzyna/ropa/gazem
  Toć ten samochodzik powinien kosztować 20tys max 30tyz z kompletem akumulatorów
  Pozdrawiam

 • jesusbuiltmyvolkswagen

  Oceniono 24 razy 14

  249PLN za max 625km/mies plus zużyty prąd? 39 gr za kilometr, zanim zaczniemy w ogóle jeździć. Jestem motobucem, denialistą i wybieram Citigo/C1/Pandę.

 • ziarnoo

  Oceniono 23 razy 13

  widze ze zderzaki chyba tez trzeba lizingowac...

 • redrum83

  Oceniono 16 razy 10

  Do tych 249zł zapomnieli dodać koszt polisy na życie... gdyby cokolwiek trafiło "toto" w bok... no powiedzmy... Q7 ;]

 • cbonecapone

  Oceniono 11 razy 7

  A jak to można zagazować ? I czy wtedy też będę musiał płacić za akumulator w całości, czy tylko połowę ?

 • Gość: hi hi

  Oceniono 6 razy 6

  U nas za tę pieniądze i z taką polityką nie wróże sprzedaży.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX