Mazda 3 tuż, tuż

Robi się gorąco przed tegoroczną premierą Mazdy 3. W sieci pojawiają się rendery i rzekome przecieki. Czy już wiemy jak będzie wyglądać nowa "trójka"?
Mazda 6 - test | Pierwsza jazdaMazda 6 - test | Pierwsza jazda

Pierwsze informacje na temat wyglądu nowej Mazdy 3 pojawiły się pod koniec zeszłego roku. Wtedy też rozpoczęło się szaleństwo i sieć została zalana projektami domorosłych projektantów. W maju jeden z renderów okazał się tak realistyczny, że został uznany za prawdziwy przez Motor Trend, Autoweek i Automobile Magazine. Najnowsze zdjęcie jest skanem z japońskiej prasy motoryzacyjnej przedstawiającym rzekomo trzecią generację Mazdy 3. Czy jest prawdziwe? Naszym zdaniem tak, z jednym wyjątkiem, ale o tym za chwilę.

O wyglądzie nowej "trójki" wiadomo już całkiem sporo. Trzecia generacja Mazdy 3 będzie zaprojektowana w duchu Kodo, języka stylistycznego Mazdy. Ważniejsze jest jednak to, że auto będzie podobne do bardzo dobrze przyjętej Mazdy 6. Duży przedni grill, długa maska, smukłe tylne lampy i mocno pochylona tylna szyba to wyróżniki nowego modelu.

Ile trzeba zapłacić za Mazdę?

Skąd to wiadomo? Ze zdjęć szpiegowskich. Zestawiając skan z japońskiej prasy z zamaskowanym samochodem widać, że mamy do czynienia z niemal identyczną stylistyką. No właśnie, niemal, bo jedyne zauważalne różnice to kształt błotników. Najnowsze zdjęcie przekonuje, że "trójka" będzie mieć przednie błotniki z przetłoczeniem znanym z "szóstki". Tymczasem na pierwszych wizualizacjach, jak i na zdjęciach szpiegowskich błotniki są tego przetłoczenia (w tak mocno wyrazistej wersji) pozbawione.

Więcej o:
Komentarze (9)
Mazda 3 tuż, tuż
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • pm7303

  Oceniono 28 razy 28

  normalnie nieprawdopodobne, jak te wszystkie firmy motoryzacyjne (choć nie tylko) strasznie 'przeciekają' - i to zawsze tak niby przypadkiem ...

 • viggen

  Oceniono 24 razy 16

  po prostu... piękna:-)
  myślałem o kupnie m6 za 2-3 lata, ale chyba będzie m3.

 • marrcel

  Oceniono 14 razy 10

  Trzeba zacząć już kasę odkładać...

 • gostek_gostek

  Oceniono 6 razy 6

  nieco Infinity przypomina. Bardzo ładna. mazda trzyma poziom ostatnio jeśli chodzi o stylistykę.

 • kamito

  0

  Ciekawe jak będzie w realu, bo na zdjęciach to raczej na rynek Azjatycki czy Amerykanski w Europie lepiej schodzą klasyczne samochody jak Golf, czy Astra cena równiez jest ważna

 • muezza8

  Oceniono 4 razy 0

  Nie zachwyca tak jak Mazda 6, choć jest kontynuacją jej stylistyki... Dla mnie, co najwyżej - całkiem przyjemna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX