Porsche 911 50th Anniversary

Klasyczne rozwiązania techniczne i dodatki przywołujące na myśl modele z lat 60. Tak w skrócie można opisać nową wersję limitowaną 911-kę
Porsche 911 50th Anniversary Klasyczne rozwiązania techniczne i dodatki przywołujące na myśl modele z lat 60 Klasyczne rozwiązania techniczne i dodatki przywołujące na myśl modele z lat 60 - tak można opisać w skrócie Porsche 911 50th Anniversary Rok 1963 był dla firmy Porsche przełomowy. To wtedy narodził się najważniejszy model w historii tej marki. Tak ważny, że pięćdziesięciolecie jego powstania jest obchodzone przez cały 2013 rok. Oprócz szeregu imprez możemy spodziewać się też kilku premier. Pierwszą było 911 GT3, kolejną jest 911 50th Anniversary Edition ubraną w pakiet dodatków inspirowanych pierwszą generacją. 911 50th Anniversary powstało w oparciu o model Carrera S, ale w szerszym o 44 mm nadwoziu Carrera 4. Pod niewielką tylną klapą mamy więc mocny silnik B6 3.8 o mocy 400 KM, napędzający (jedynie) tylną oś. Ma być podobnie, jak w modelu z 1963 roku, więc miłośnicy Carrery 4 muszą obejść się smakiem. Z zewnątrz specjalną wersję poznamy po 20-calowych kołach wzorowanych na alufelgach Fuchsa, "sportowych" lusterkach, chromowanych listwach wokół okien, czy dwukolorowej kratce na tylnej klapie. Wewnątrz znajdziemy fotele pokryte materiałem przypominającym wzór Pepita używany w latach 60., w dwóch kolorach do wyboru (szary i czarny), czy zielone podświetlenie zegarów. Nie zabraknie plakietek z napisem 911_50, podkreślających unikatowy charakter modelu. Porsche 911 50th Anniversary Edition zadebiutuje oficjalnie podczas wrześniowych targów we Frankfurcie. Sprzedaż rozpocznie się 23 września, w Niemczech cena startuje od 121 119 euro. Osoby zainteresowane powinny się pospieszyć, powstaną zaledwie 1963 egzemplarze tej serii limitowanej.

Rok 1963 był dla firmy Porsche przełomowy. To wtedy narodził się najważniejszy model w historii tej marki. Tak ważny, że pięćdziesięciolecie jego powstania jest obchodzone przez cały 2013 rok.

50 lat Porsche 911 Carrera50 lat Porsche 911 Carrera

Oprócz szeregu imprez możemy spodziewać się też kilku premier. Pierwszą było 911 GT3, kolejną jest 911 50th Anniversary Edition ubraną w pakiet dodatków inspirowanych pierwszą generacją.

911 50th Anniversary powstało w oparciu o model Carrera S, ale w szerszym o 44 mm nadwoziu Carrera 4. Pod niewielką tylną klapą mamy więc mocny silnik B6 3.8 o mocy 400 KM, napędzający (jedynie) tylną oś. Ma być podobnie, jak w modelu z 1963 roku, więc miłośnicy Carrery 4 muszą obejść się smakiem.

Z zewnątrz specjalną wersję poznamy po 20-calowych kołach wzorowanych na alufelgach Fuchsa, "sportowych" lusterkach, chromowanych listwach wokół okien, czy dwukolorowej kratce na tylnej klapie.

Wewnątrz znajdziemy fotele pokryte materiałem przypominającym wzór Pepita używany w latach 60., w dwóch kolorach do wyboru (szary i czarny), czy zielone podświetlenie zegarów. Nie zabraknie plakietek z napisem 911_50, podkreślających unikatowy charakter modelu.

Zobacz ile kosztuje nowe Porsche

Porsche 911 50th Anniversary Edition zadebiutuje oficjalnie podczas wrześniowych targów we Frankfurcie. Sprzedaż rozpocznie się 23 września, w Niemczech cena startuje od 121 119 euro. Osoby zainteresowane powinny się pospieszyć, powstaną zaledwie 1963 egzemplarze tej serii limitowanej.

Więcej o:
Komentarze (4)
Porsche 911 50th Anniversary
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • pluuto

  Oceniono 8 razy 6

  Ponadczasowy, piękny :)

 • wasataszpilka

  Oceniono 7 razy -3

  Jam tam wolę:
  szrociaki

 • dobrze_piszesz

  Oceniono 11 razy -5

  Jak przygotowac sie na wizyte niemcow??

  3 lata temu kupilem Audi TT od pana niemca, wersja 3.2 prestige tuning (takom miala naklejke). Od tamtego czasu korespomdujemy z tym panem na przyklad razem hejcimy na biedaków na forach internetowych poniewarz nie powinni oni zyc obok niemcow czy bogatych polakow jezdzacych niemieckimi samochodami. Wczoraj napisali mi ze chcialby przyjechac z wizytom do polski do mnie aby zobaczyc jak zyje? No wiec chciaALEM SPYTAC JAK SIE PRZYGOTOWAC NA WIZTYE NIEMCA????? jakie potrawy proponujecie czy mam nalozyc caly talez czy tylkko troche a jak bendzie chcial wiencej to sobie sam nalozy z garnka? umyc mam Audi aby myslal ze dalej jets jak nowe czy wyjechac jak codzien w pole i pobrudzic aby myslal ze czasy czas uzywane z godnosiom? rozpalic w piecu mam bo troche zimno to powiem Edkowi aby wypopal troche wengla z chlopakami i rozpalimy w chałupie? no i jak sie zachowywac przy niemcu? mam chejcic na biedakow? czy rozmawiac z nim np. o tstylistyce WAG i tytanowych silnikach TFSI? POMUSZCIE?????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX