Aston Martin V12 Vantage S

Model V12 Vantage doczekał się godnego następcy. Nowy silnik i skrzynia biegów oraz rozwiązania znane z torów wyścigowych czynią z "eski" jedną z najgorętszych maszyn w historii brytyjskiej marki
Aston Martin V12 Vantage S Model V12 Vantage doczekał się godnego następcy Nowy Aston Martin V12 Vantage S jest napędzany nowym, 6-litrowym V12 (AM28). Silnik rozwija moc 573 KM. "Eska" prędkość 100 km/h osiąga w mniej niż 4 sek. Nowy silnik i skrzynia biegów oraz rozwiązania znane z torów wyścigowych czynią z "eski" jedną z najgorętszych maszyn w historii brytyjskiej marki. Aston Martin V12 Vantage S jest napędzany nowym, 6-litrowym V12 (AM28), które inżynierowie naszpikowali technologiami stosowanymi w samochodach wyścigowych. Silnik rozwija moc 573 koni mechanicznych oraz 620 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Ten ostatni w całości dostępny jest przy 5750 obr./min, ale 500 Nm kierowca ma do dyspozycji już przy 1000 obr./min. Potencjał silnika przekazywany jest na tylne koła za pośrednictwem nowej, siedmiostopniowej, zautomatyzowanej skrzyni biegów Sportshift III AMT. Auto waży 1665 kilogramów, do prędkości 100 km/h rozpędza się w "mniej niż cztery sekundy", a maksymalna prędkość jaką może osiągnąć to 330 km/h. Tym samym, V12 Vantage S jest najszybszym - nie licząc limitowanego One-77 - modelem w historii brytyjskiej marki. Nowy Aston wyposażony jest w adaptacyjne zawieszenie z trzema trybami pracy, z których jeden inżynierowie skomponowali specjalnie na potrzeby wizyt na torze. Przydadzą się tam również ceramiczne hamulce, wykonany z włókna węglowego pakiet aerodynamiczny, system kontroli trakcji z możliwością całkowitej dezaktywacji oraz nowy układ kierowniczy firmy ZF z dwoma trybami działania - normalnym i sportowym. Pierwsze egzemplarze V12 Vantage S trafią do klientów jeszcze w tym roku. Aby stać się posiadaczem jednego z nich, trzeba dysponować kwotą 136 tysięcy funtów.

Za co kochamy brytyjską motoryzację?

Auto napędzane jest nowym, 6-litrowym V12 (AM28), które inżynierowie naszpikowali technologiami stosowanymi w samochodach wyścigowych. Silnik rozwija moc 573 koni mechanicznych oraz 620 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Ten ostatni w całości dostępny jest przy 5750 obr./min, ale 500 Nm kierowca ma do dyspozycji już przy 1000 obr./min. Potencjał silnika przekazywany jest na tylne koła za pośrednictwem nowej, siedmiostopniowej, zautomatyzowanej skrzyni biegów Sportshift III AMT.

Auto waży 1665 kilogramów, do prędkości 100 km/h rozpędza się w "mniej niż cztery sekundy", a maksymalna prędkość jaką może osiągnąć to 330 km/h. Tym samym, V12 Vantage S jest najszybszym - nie licząc limitowanego One-77 - modelem w historii brytyjskiej marki. Nowy Aston wyposażony jest w adaptacyjne zawieszenie z trzema trybami pracy, z których jeden inżynierowie skomponowali specjalnie na potrzeby wizyt na torze. Przydadzą się tam również ceramiczne hamulce, wykonany z włókna węglowego pakiet aerodynamiczny, system kontroli trakcji z możliwością całkowitej dezaktywacji oraz nowy układ kierowniczy firmy ZF z dwoma trybami działania - normalnym i sportowym.

Jakie modele Astona można kupić w Polsce? Tu znajdziecie pełną listę, z cenami

Pierwsze egzemplarze V12 Vantage S trafią do klientów jeszcze w tym roku. Aby stać się posiadaczem jednego z nich, trzeba dysponować kwotą 136 tysięcy funtów.

Więcej o:
Komentarze (3)
Aston Martin V12 Vantage S
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • lukasz2010

  Oceniono 5 razy 3

  Slajdy won!
  unpaginator.com/preview/?u=http%3A%2F%2Fmoto.pl%2FMotoPL%2F51%2C88389%2C14007456.html%3Fi%3D0#

 • krashan.bhamaradzanga

  Oceniono 9 razy 1

  Jedne z najgorętszych aut? To pewnikiem klimę mają słabą...

 • extrafresh

  Oceniono 2 razy -2

  Najgorętszych?

  Ile stopni C jest we wnętrzu?

  Ej, gimbaza z gazeta.pl!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX