Lexus IS coupe w przyszłym roku

Trzecia generacja Lexusa IS jeszcze nie zdążyła wejść na dobre do sprzedaży, a już pojawiają się informacje o kolejnych wersjach nadwoziowych - tym razem o coupe
Lexus IS od TRD - jeszcze ostrzejszyLexus IS od TRD - jeszcze ostrzejszy

Brytyjski What Car? donosi, że już w przyszłym roku Lexus pokaże dwudrzwiową odmianę modelu IS. Pod względem stylistycznym auto będzie podobne do koncepcyjnego LF-CC, pokazanego w zeszłym roku w Paryżu.

Pod względem napędów nic się nie zmieni w stosunku do sedana. Podstawową jednostką IS250 będzie 2.5 V6 o mocy 207 KM, opcjonalnie na wybranych rynkach będzie można zamówić IS350 z silnikiem 3.5 V6 osiągającym 306 KM. Uzupełnieniem oferty będzie hybryda IS300h, w której silnik 2.5 V6 współpracuje z silnikiem elektrycznym, a łącznie generują 223 KM.

Wszystkie wypowiedzi przedstawicieli Lexusa wskazują, że tym razem Diesel nie jest przewidziany. Klienci poszukujący oszczędnego modelu będą "skazani" na hybrydę. Lexus tym samym definitywnie zrywa z silnikami wysokoprężnymi.

Miłośnicy ekstremalnych wersji z pewnością spytają o IS-F. Jego powstanie nie jest wykluczone, jednak mało prawdopodobne.

>>> Nowy Lexus tańszy od starszego - zobacz o ile? <<<

Więcej o:
Komentarze (12)
Lexus IS coupe w przyszłym roku
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • joymachine

  Oceniono 8 razy 2

  Z tyłu fajny, agresywny ale ładnie poprwoadzone linie. Z przodu PORAŻKA jak zwykle w leksusach...wieje wsią na kilometr. Sorry ale przypomina mi to to:

  allegro.pl/audi-80-po-tuningu-optycznym-i3213710267.html

 • dwakilo

  Oceniono 9 razy 1

  IS 300h to hybryda w której silnik 2.5 jest silnikiem czterocylindrowym a nie jak podaje autor jednostką sześciocylindrową w układzie V. Kolejny błąd merytoryczny.

 • sselrats

  Oceniono 4 razy 0

  Ostatni fajny Coupe od Toyoty to byla Solara. Niestety.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX