Nowy Viper jednak trafi do Europy?

W styczniu przedstawiciele Chryslera poinformowali, że nowe wcielenie Vipera nie trafi do europejskich salonów. Dla tych, których ten fakt zasmucił, mamy dobrą wiadomość. Wiele wskazuje na to, że jadowitego sportowca będzie jednak można kupić także na Starym Kontynencie
Nowy Viper jednak trafi do Europy? Wiele wskazuje na to, że jadowitego sportowca będzie jednak można kupić także na Starym Kontynencie W styczniu przedstawiciele Chryslera poinformowali, że nowe wcielenie Vipera nie trafi do europejskich salonów. Tymczasem Geiger Cars rozważa ich sprowadzenie. W styczniu przedstawiciele Chryslera poinformowali, że nowe wcielenie Vipera nie trafi do europejskich salonów. Dla tych, których ten fakt zasmucił, mamy dobrą wiadomość. Wiele wskazuje na to, że jadowitego sportowca będzie jednak można kupić także na Starym Kontynencie. A to za sprawą niemieckiej firmy Geiger Cars, która rozważa możliwość sprowadzenia ograniczonej liczby egzemplarzy Vipera na rynek europejski właśnie. Z informacji uzyskanych przez dziennikarzy brytyjskiego Autocara wynika, że na Starym Kontynencie cena auta wynosiłaby około 140 tys. euro (w Stanach auto można kupić już za niespełna 100 tys. dolarów). Przypomnijmy, nowy Viper (teraz występujący pod szyldem SRT) napędzany jest widlastą, dziesięciocylindrową jednostką napędową o pojemności 8,4 litra, mocy 640 KM i maksymalnym momencie obrotowym równym 812 Nm. Podwozie jest o 50 proc. sztywniejsze niż w poprzedniku, a samo auto jest lżejsze o 45 kilogramów. Z innych ciekawostek: po raz pierwszy w tym samochodzie montowany będzie system ESP. Warto przypomnieć, że pierwsza generacja nie posiadała nawet systemu ABS.

Za te samochody kochamy
amerykańską motoryzację

A to za sprawą niemieckiej firmy Geiger Cars, która rozważa możliwość sprowadzenia ograniczonej liczby egzemplarzy Vipera na rynek europejski właśnie. Z informacji uzyskanych przez dziennikarzy brytyjskiego Autocara wynika, że na Starym Kontynencie cena auta wynosiłaby około 140 tys. euro (w Stanach auto można kupić już za niespełna 100 tys. dolarów).

Amerykańska bestia za 100 tys. zł

Przypomnijmy, nowy Viper (teraz występujący pod szyldem SRT) napędzany jest widlastą, dziesięciocylindrową jednostką napędową o pojemności 8,4 litra, mocy 640 KM i maksymalnym momencie obrotowym równym 812 Nm. Podwozie jest o 50 proc. sztywniejsze niż w poprzedniku, a samo auto jest lżejsze o 45 kilogramów. Z innych ciekawostek: po raz pierwszy w tym samochodzie montowany będzie system ESP. Warto przypomnieć, że pierwsza generacja nie posiadała nawet systemu ABS.

Więcej o:
Komentarze (8)
Nowy Viper jednak trafi do Europy?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • master4k

  Oceniono 15 razy 13

  Nie bardzo rozumiem jaki jest sens wrzucania slajdów skoro każdy, nawet przeciętnie rozgarnięty użytkownik przeglądarki internetowej ma już wtyczkę skutecznie rozwiązujący ten problem... Jedynym sensownym sposobem na zwiększenie liczby odwiedzin na stronie są ciekawe artykuły.

 • bexol1985

  Oceniono 4 razy 0

  140 tysięcy euro to chyba przesada, camaro kosztuje połowę tego !!

  <a href="http www.dcvw.blogspot.com "> Najszybszy motoryzacyjny blog w sieci </a>

 • thasis

  Oceniono 17 razy -3

  A mnie ta cala wasza Europa wisi bo ja mieszkam w mojej kochanej Ameryce i sobie takiego kupie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX