Następca Citroena C3 będzie wzorowany na Cactusie

Pierwsze auto z nowej, budżetowej rodziny Citroena zastąpi model C3 i będzie nawiązywało do prototypu pokazanego w 2007 roku
Następca Citroena C3 Auto będzie nawiązywało do prototypu Cactus Pierwsze auto z nowej budżetowej rodziny Citroena zastąpi model C3 i będzie nawiązywało do prototypu Cactus pokazanego w 2007 roku. Debiut za około rok Pierwsze auto z nowej budżetowej rodziny Citroena zastąpi model C3 i będzie nawiązywało do prototypu pokazanego w 2007 roku. W marcu pisaliśmy o planowanych zmianach w polityce firm spod szyldu PSA. Philippe Varin (szef PSA) doszedł do wniosku, że obie marki są zbyt blisko siebie. W przyszłości Peugeot ma być pozycjonowany wyżej, ma być bardziej premium, a oferta Citroena zostanie rozbita na dwie linie modelowe. Rodzina DS pozostanie bardziej luksusowa, zaś dotychczasowe podstawowe modele linii C mają być przesunięte nieco niżej, co będzie przekładać się na niższą cenę. W jednym z ostatnich wywiadów szef Citroena Frederic Banzet rzucił nieco więcej światła na pierwszy model z nowej, budżetowej rodziny francuskiej marki. Auto najprawdopodobniej zastąpi model C3. Banzet zdradził również, że przy jego projektowaniu styliści wzorowali się na prototypie Cactus, zaprezentowanym po raz pierwszy w 2007 roku. Gotowy samochód zadebiutuje mnie więcej za rok. Modele z nowej linii C kierowane będą do klientów, którzy szukają funkcjonalnego, ale rozsądnie wycenionego auta. Obniżenie kosztów produkcji firma chce osiągnąć m.in. przez uproszczenie gamy dostępnych modeli oraz zmniejszenie liczby dostępnych wersji silnikowych.

Pierwszy SUV z linii DS

W marcu pisaliśmy o planowanych zmianach w polityce firm spod szyldu PSA. Philippe Varin (szef PSA) doszedł do wniosku, że obie marki są zbyt blisko siebie. W przyszłości Peugeot ma być pozycjonowany wyżej, ma być bardziej premium, a oferta Citroena zostanie rozbita na dwie linie modelowe. Rodzina DS pozostanie bardziej luksusowa, zaś dotychczasowe podstawowe modele linii C mają być przesunięte nieco niżej, co będzie przekładać się na niższą cenę.

W jednym z ostatnich wywiadów, szef Citroena Frederic Banzet rzucił nieco więcej światła na pierwszy model z nowej, budżetowej rodziny francuskiej marki. Auto najprawdopodobniej zastąpi model C3. Banzet zdradził również, że przy jego projektowaniu styliści wzorowali się na prototypie Cactus, zaprezentowanym po raz pierwszy w 2007 roku. Gotowy samochód zadebiutuje mnie więcej za rok.

Wielkie promocje w Citroenie. Można zaoszczędzić nawet 16 tys. złotych

Modele z nowej linii C kierowane będą do klientów, którzy szukają funkcjonalnego, ale rozsądnie wycenionego auta. Obniżenie kosztów produkcji firma chce osiągnąć m.in. przez uproszczenie gamy dostępnych modeli oraz zmniejszenie liczby dostępnych wersji silnikowych.

Więcej o:
Komentarze (6)
Następca Citroena C3 będzie wzorowany na Cactusie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • niewiemcowybrac

  Oceniono 4 razy 4

  prędzej mi kaktus na dłoni wyrośnie niż to wejdzie do produkcji :D

 • Gość: Podpisz się

  Oceniono 1 raz 1

  Błagam nieeeeeeee!!! Ctrójka jest taka fajna i kochana, nie udziwniajcie go!!!

 • wymagany_login

  Oceniono 5 razy 1

  Obniżenie kosztów - czyli bye bye hydropneumatyczne zawieszenie. A niech ich żaba kopnie!

 • gostek_gostek

  0

  Citroen ostatnio maksymalnie ugrzecznia swoje auta. Szaleńcem trzeba być aby mówić, że c3 będzie podobne do tego! Pewnie będzie to tani prosty i może nieco wyższy niż konkurenci przedstawiciel małych kompaktów. Citroen poza serią DS chyba na dobre porzucił stylistyczne szaleństwa

 • futon

  Oceniono 9 razy -5

  Samochody z naroślami.
  Pomyśleć, że Citroen robił kiedyś tak piękne samochody jak DS czy CX.
  Nowe Citroeny to masakra. Każdy nowy model brzydszy od poprzedniego.
  Zresztą Peugeot i Renault mają się podobnie.
  Na prostej drodze do bankructwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX