Opel potrzebował Mokki

Europa gorąco przyjęła małego SUV-a Opla - model Mokka. Niemiecki crossover w kwietniu był liderem swojej klasy na rodzimym rynku

Ile za Adama? Polskie ceny od...

Europa kocha wszystko, co udaje auto terenowe. Mokka (Mokka- ceny) jest na to najlepszym dowodem. Sprzedaż miejskiego crossovera, zaliczanego do klasy SUV-ów, rozpoczęła się siedem miesięcy temu. Od tamtego czasu złożono 100 tys. zamówień na ten model Opla. W kwietniu Mokka stała się numerem jeden wśród samochodów w swojej klasie na rynku niemieckim. Zarejestrowano wówczas 2 850 egzemplarzy tego modelu Opla. Taki wynik dał udział w segmencie na poziomie 14,5 proc., czyli więcej niż BMW X1 (9,8 proc.) czy Skoda Yeti i Nissan Qashqai (po 8,7 proc.).

Co ciekawe, zdecydowanie większą część klientów, którzy zdecydowali się na zakup niemieckiego crossovera, stanowią osoby prywatne (około 75 proc.).

>>> W Oplu warto postarać się o rabat. Oto aktualne promocje <<<

Tegoroczne wyniki Mokki stawiają ją na drugim miejscu w Europie wśród aut tego segmentu. W Polsce w okresie styczeń-kwiecień Mokka znalazła 288 nowych właścicieli, z czego 190 stanowili klienci indywidualni. Wynik ogólny stawia ją na czwartym miejscu w rankingu najpopularniejszych Opli w kraju (za Astrą, Corsą i Insignią).

Źródło: IBRM Samar

Więcej o:
Komentarze (8)
Opel potrzebował Mokki
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • gostek_gostek

  Oceniono 13 razy 11

  A skoda zrobiła Rapida. Myślę, że to angażowanie się w projekt długiego sedana na bazie klasy B to poważny błąd strategiczny. To będzie dekada crossoverów i małych pseudo SUV - także na klasie B.

 • total_recall

  Oceniono 4 razy 4

  to opel jest w koncu Niemiecki czy Amerykanski? Jak Amerykanski to moze rozwaze jego zakup.

 • 4slash

  0

  Skoda Rapid nie jest sedanem, a faktycznie sedany w klasie B i C w Europie słabo się sprzedają

 • kamuta

  Oceniono 10 razy -4

  Ten samochód jest tragiczny. Ocieka plastikiem i tandetą. Nie rozumiem jako to się może sprzedawać. Już mi się bardziej Duster podoba od tego straszydła.
  Opel robi przerażająco paskudne auta. Do tej samej 'szkoły' badziewia należy Antara.

 • regoat

  Oceniono 7 razy -7

  wyglada jak Lancia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX