Te auta to najrozsądniejszy wybór

Trzy kategorie, trzech zwycięzców - czytelnicy niemieckiego magazynu konsumenckiego "Guter Rat" wybrali auta będące - ich zdaniem - najbardziej rozsądnymi modelami w swoich klasach. Jakie samochody okazały się najlepsze?

Te auta psują się najrzadziej | DEKRA 2013

Nagrody Auto der Vernunft 2013 przyznawane są przez czytelników ww. magazynu (we współpracy z portalem SUPERillu). Oceniają oni auta pod względem m.in. bezpieczeństwa, wpływu na środowisko i stosunku ceny do jakości. Szeroką ofertę modelową podzielono na trzy klasy: kompakty, sedany i kombi/vany.

Zwycięzcami okazali się:
- Volkswagen Golf (kompakty),
- Skoda Rapid (sedany),
- Opel Mokka (kombi/vany).

Jak widać, dobór aut do odpowiednich kategorii był dość pokrętny. Bo o ile Golf bez wątpienia jest kompaktem, o tyle Rapid do sedanów nie należy, a Mokki nie można nazwać ani "kombiakiem", ani vanem. Najwyraźniej "Guter Rat", nie chcąc tworzyć wielu klas, przypisały niekoniecznie pasujące do swoich grup auta.

>>> Jaki rabat można dostać na nowego Opla? Nie uwierzysz <<<

Magazyn powołał również własne jury, które przyznało nagrodę specjalną w dziedzinie innowacyjnych technologii. Jej laureatem jest Ford, który został doceniony za system komunikacji SYNC oraz system inteligentnego kluczyka MyKey.

Źródło: "Guter Rat" via IBRM Samar