Lamborghini Veneno najbrzydszym autem w historii

Większość osób zapytana o najbrzydszy samochód w historii wymieni oklepanego Pontiaka Azteka, Fiata Multiplę czy Ssanyonga Rodiusa. W tym świetle, wybór Johna Huffmana z Edmunds.com może wydawać się bardzo kontrowersyjny. Jego zdaniem, najbardziej odpychającym autem jakie kiedykolwiek ujrzało światło dzienne jest... Lamborghini Veneno
Najbrzydsze auto w historii Lamborghini Veneno najbardziej odpychającym autem jakie ujrzało światło dzienne? Veneno (hiszp. jad, trucizna) jest dla Lamborghini modelem wyjątkowym. Wszak zbudowano go dla uczczenia 50. urodzin włoskiej marki. Agresywnie zaprojektowany, potwornie mocny, a przy tym - jak zapewnia producent - lekki niczym piórko. Co więcej, bardzo trudno stać się jego właścicielem. I nie chodzi wyłącznie o kosmiczną cenę (3,6 mln euro), ale o to, że powstaną jedynie trzy egzemplarze. Jak się okazuje, John Huffman z Edmunds.com jest na fenomen Veneno zupełnie nieczuły. Jego zdaniem, najbrzydszym samochodem w historii jest właśnie urodzinowe dzieło Lamborghini. Czym supersportowe auto zasłużyło sobie na ten "zaszczytny" tytuł? W komentarzu do werdyktu Huffman napisał: - To zbiór wszystkich supersportowych banałów i nietrafionych pomysłów, na jakie Lamborghini kiedykolwiek wpadło, zawarte w jednym, absurdalnie drogim aucie. To najgorsza rzecz, jaka zrodziła się we Włoszech od czasów faszyzmu. Na szczęście, powstaną tylko trzy egzemplarze. Choć to wciąż o trzy sztuki za dużo. W pierwszej dziesiątce najbrzydszych aut w historii Huffman wymienił też: Lincolna Versailles (1977), Acurę ZDX (2010), Cadillaca Deville (1985), Pontiaka Azteka (2001), Fiata Multiplę (1998), Datsuna F10 (1974), Edsela (1958), Bristola Blenheima (1976) i BMW serii 7 (2002).

Za co kochamy włoską motoryzację?

Veneno (hiszp. jad, trucizna) jest dla Lamborghini modelem wyjątkowym. Wszak zbudowano go dla uczczenia 50. urodzin włoskiej marki. Agresywnie zaprojektowany, potwornie mocny, a przy tym - jak zapewnia producent - lekki niczym piórko. Co więcej, bardzo trudno stać się jego właścicielem. I nie chodzi wyłącznie o kosmiczną cenę (3,6 mln euro), ale o to, że powstaną jedynie trzy egzemplarze.

>> Używane Gallardo kupisz za.. <<

Jak się okazuje, John Huffman z Edmunds.com jest na fenomen Veneno zupełnie nieczuły. Jego zdaniem, najbrzydszym samochodem w historii jest właśnie urodzinowe dzieło Lamborghini. Czym supersportowe auto zasłużyło sobie na ten "zaszczytny" tytuł? W komentarzu do werdyktu, Huffman napisał:

To zbiór wszystkich superportowych banałów i nietrafionych pomysłów, na jakie Lamborghini kiedykolwiek wpadło, zawarte w jednym, absurdalnie drogim aucie. To najgorsza rzecz, jaka zrodziła się we Włoszech od czasów faszyzmu. Na szczęście, powstaną tylko trzy egzemplarze. Choć to wciąż o trzy sztuki za dużo.

Zgadzacie się z jego opinią? Mówiąc szczerze, gdy w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia Veneno, my również nie byliśmy zachwyceni, ale bez większego wysiłku znaleźlibyśmy tuzin samochodów o gorszej aparycji.

W pierwszej dziesiątce najbrzydszych aut w historii Huffman wymienił też: Lincolna Versailles (1977), Acurę ZDX (2010), Cadillaca Deville (1985), Pontiaka Azteka (2001), Fiata Multiplę (1998), Datsuna F10 (1974), Edsela (1958), Bristola Blenheima (1976) i BMW serii 7 (2002).

Więcej o:
Komentarze (12)
Lamborghini Veneno najbrzydszym autem w historii
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • klaun.szyderca

  Oceniono 38 razy 32

  Jak brzydkie i komuś się nie podoba, to chętnie przygarnę jedno. W zamian mogę oddać mojego Opla.

 • ulcus.rodens

  Oceniono 26 razy 14

  Jak nie znoszę przekombinowanych samochodów, tak to Lambo mnie urzekło. Piękna machina.

 • szakez

  Oceniono 32 razy 6

  Podobno VieŚWagen Golf też jest faszystowski.

  Zwłaszcza TDI, ponieważ mocno zanieczyszcza powietrze..

 • killer284

  Oceniono 4 razy 2

  kto powie że to auto to najbrzytsze auto w historii ma serce z kmienia który nawet złamanego grosza jest nie wart

 • 666original

  Oceniono 10 razy 2

  Widać rękę VAGiny..........

 • obywatel_nienumerowanej_rp

  Oceniono 1 raz -1

  Nazwa równie paskudna jak samochód...

 • Gość: honda motor co

  Oceniono 1 raz -1

  Robi wrażenie rasowego future cara...ale i tak wolę skody.. ,jakoś dawno bo od wczoraj nic nowego na temat tych aut ...zaraz się potnę :)))

 • jonia2012

  Oceniono 3 razy -1

  porownanie nieadekwatne wielce ale trzeba przyznac ze cos w nim jest....

 • bethrzen

  Oceniono 11 razy -1

  To zależy od gustu, a o gustach się nie dyskutuje. No ale faktem jest to że John ma trochę racji, w tym Lambo jest dużo banału, kiczu itp. Moim zdaniem to lambo nie zasługuje na miano najbrzydszego auta w histori, ale w czołówce tego rankingu na pewno jest ;D Zresztą, pokażcie mi chociaż jedno piękne Lambo?? Nie ma, Murcielago jest jeszcze jako tak ładne, a reszta?? VAG trochę spieprzył sprawę wyglądu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX